FERTIMAX COMPLEX NPK 12-11-18 jest to granulowany nawóz, przeznaczony do posypowego aplikowania na powierzchnię gleby w uprawach nie tolerujących chlorków. Idealna niebieska granula jest dość trwała w opakowaniu, dlatego nawóz nie pyli, a po aplikacji na powierzchnię gleby wykazuje właściwości higroskopijne. Chłonąc wodę z otoczenia niebieskie granule szybko się rozpuszczają, uwalniając do strefy korzeniowej składniki pokarmowe, które mogą być szybko pobrane.

 

FERTIMAX COMPLEX 12-11-18 – granulowany nawóz doglebowy, teraz w promocji z opcją darmowej dostawy.

FERTIMAX COMPLEX 12-11-18 zawiera 12% azotu amonowego dostępnego dla roślin, który może być zatrzymywany w kompleksie sorpcyjnym, co ogranicza jego przemieszczanie w głąb profilu glebowego. Na uwagę zasługuje także fosfor, którego w nawozie znajduje się 11%, z czego – co bardzo ważne – 8,5 % jest rozpuszczalne w wodzie, zaś reszta w cytrynianie amonu. Odpowiednio dobrana ilość rozpuszczalnego fosforu w wodzie sprawia, że jest on od razu dostępny dla roślin i może wspierać wzrost oraz rozwój systemu korzeniowego w procesach, w których fosfor aktywnie uczestniczy. 18-procentowa zawartość tlenku potasu pochodzi z siarczanu potasu dlatego w FERTMAX COMPLEX znajduje się aż 35 % siarki. Nawóz nie zawiera pierwiastków balastowych, w tym choru czy spodu, dlatego jest polecany do upraw nie tolerujących chloru. Może być bezpiecznie aplikowany w czasie sezonu wegetacyjnego.

Wszystko o nawożeniu posypowym, granulowanych nawozem FERTIMAX COMPLEX 12 11 18 upraw ogrodniczych, zgromadzone jest w jednym miejscu.

Wystarczy kliknąć w interesujący link, i zapoznać się ze szczegółowymi informacjami.

Wysiewamy pod truskawki nawóz Fertimax Complex w Gospodarstwie Rolnym Maruszewski

FERTIMAX COMPLEX 12-11-18

Bieżąca wczesnowiosenna sytuacja w uprawie borówki w polu i pod osłonami

Wirtualne stoisko firmy Calfert na Kongresie Jagodowym 2021

Przygotowanie stanowiska przed sadzeniem truskawek uprawianych na podwyższonych zagonach

Nawożenie doglebowe plantacji truskawek po zbiorach owoców i skoszeniu liści. Jaki nawóz wybrać?

Koszenie liści truskawek po zbiorach owoców. Uprawowa konieczność czy kaprys plantatora?

Komunikat skutecznego nawożenia owocujących plantacji truskawek, poprzez nawożenie posypowe i fertygację w czasie suszy.

Komunikat dotyczący zaleceń nawożenia i biostymulacji plantacji, po zdjęciu folii.

Wiosenne posypowe, nawożenie plantacji truskawek.