Doradca Jagodowy organizuje Kongres Jagodowy 2021, w ramach którego przekazuje najnowszą i praktyczną wiedzę wprost do plantatorów.  W sezonie 2021, ze względu na sytuację epidemiologiczną, Kongres Jagodowy w całości odbywa się on-line, zaś jednym z elementów tego ważnego wydarzenia są wirtualne stoiska, na których można spotkać przedstawicieli firmy Calfert. O rozwiązaniach, produktach i technologiach rekomendowanych w uprawie jagodowych z Jarosławem Barszczewskim z firmy Calfert rozmawia dr hab. Zbigniew Jarosz – Doradca Jagodowy. 

Nawozy biostymulujące w uprawie owoców miękkich

Nawóz z biostymulacją AMINOVITAL POWER to produkt aminokwasowy w proszku, który w swym składzie zawiera aż 80% aminokwasów zwierzęcych, powstających w wyniku hydrolizy enzymatycznej. Badania przeprowadzone w uprawie truskawki w sezonie 2019  wykazały, że nawóz ten pozytywnie wpływa na wzrost masy owoców, średnicy koron truskawek oraz znaczny przyrost blaszki liściowej.

Preparat bardzo dobrze sprawdził się także w roku 2020, w okresie stresów wiosennych, związanych ze znaczną zmiennością pogody. Stosowanie AMINOVITAL POWER daje widoczne rezultaty w postaci dorodnych owoców. Nawóz doskonale rozpuszcza się w wodzie i nie tworzy zawiesiny, co jest jego ogromną zaletą. Zalecana dawka wynosi od 0,5-1,5 kg na  hektar. Należy unikać łączenia produktu z preparatami miedziowymi i siarkowymi, ale po za tym miesza się bardzo dobrze z innymi preparatami. Dodatkowo rośliny, które mają być poddane zabiegowi, nie mogą być zwiędnięte, a temperatura powietrza powinna wynosić minimum 7 stopni Celsjusza.

Chcesz 5% rabatu na nasze produkty?
Chcesz otrzymać 5% rabatu na zakup produktów Calferta, w sklepie wpolu.pl?
Klikając przycisk „Zapisz się!” wyrażasz zgodę na otrzymywanie od nas newsletterów i akceptujesz Regulamin. Będziemy przetwarzać Twoje imię oraz adres e-mail w celu przesyłania Ci informacji handlowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Calfert Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityka prywatności.

Drugim produktem z grupy biostymulatorów jest VALKIRIA POWER ALG. Jej skład oparty jest na algach pochodzących z Morza Norweskiego i Północnego oraz prekursorach fitohormonów. VALKIRIA POWER ALG  przeznaczona jest głównie dla roślin narażonych na trudne warunki oraz po przejściach. Konsystencja produktu ma formę zawiesiny bez tendencji do tworzenia żelu, co umożliwia stosowanie jej za pomocą aplikacji dolistnej. Zalecane dawkowanie to 1-2 l na hektar. VALKIRIA POWER ALG jest także stosowana jako produkt łagodzący stres, z którym spotkała lub dopiero spotka się roślina – czyli na przykład na przedwiośniu – a także w okresie kwitnienia przed rozpoczęciem fazy podziałów komórkowych w zawiązkach owocowych.

Krzem w uprawie jagodowych

Kolejnym produktem, na który warto zwrócić uwagę jest POTASIL PLUS KRZEM z dodatkowym działaniem wzmacniającym. Krzem jest jednym z ważniejszych składników żywieniowych i ma ogromne znaczenie dla zdrowotności i kondycji roślin – wpływa między innymi na cechy mechaniczne tkanek.

Ponadto dobrze zastosowany POTASIL PLUS KRZEM pomaga w ograniczeniu szkód przymrozkowych, przy czym należy o tym pomyśleć już jesienią.

Zalecana dawka to 2-4 l na ha. W preparacie połączono wysoką zawartość krzemu z potasem i niewielka iloscia azotu w dobrym jakościowo produkcie – POTASIL PLUS KRZEM który w przeliczeniu zawiera aż 9% czystego krzemu.

Nawozy do fertygacji

Warto także zwrócić uwagę na nawozy do fertygacji z serii  FERTYGOLD. To krystaliczne, niebieskie, w pełni rozpuszczalne nawozy do stosowania w drodze fertygacji. To w zasadzie aż 11 produktów z odmiennym składem – część z nich zawiera magnez – niektóre z produktów tej serii obniżają odczyn pożywki, co jest niezwykle istotne w prowadzeniu fertygacji. 

Nawodnienie i nawożenie, czyli fertygacja w uprawie truskawek.

Nawóz posypowy nie zawierający chloru, który dobrze się rozpuszcza. 

W naszej ofercie znajduje się też nawóz do nawożenia posypowego FERTIMAX COMPLEX. Jego istotną i wyróżniającą cechą jest brak pylenia, co zapobiega poparzeniu liści. Stosować go można we wszystkich uprawach jagodowych oraz w uprawach ogrodniczych. FERTIMAX COMPLEX ma postać niebieskiej granuli, która wykazuje działanie hygroskopijne i dość szybko rozpuszcza się po aplikacji. 

Zapraszam na krótką prezentację nawozów dostępnych w ofercie sklepu internetowego;

Zapraszamy do odwiedzenia wirtualnego stoiska firmy Calfert na Kongresie Jagodowym 2021.

Wirtualne stoisko firmy: Calfert