Opis HORTIWAP MIX

HORTIWAP MIX to nawóz wapniowy granulowany służący do podnoszenia odczynu gleb uprawnych, który zawiera w swoim składzie dwie formy wapna: formę tlenkową oraz węglanową. Dzięki tej podwójnej formie wapna, odczyn gleby i zawartość wapnia regulowane są szybciej. Nawóz można stosować w uprawach jagodowych, sadowniczych, warzywnych, rolniczych oraz na użytki zielone. Dostarczenie wapnia poprawia przyswajalność tego pierwiastka przez rośliny oraz strukturę gleby. Ponad to inne niezbędne pierwiastki stają się bardziej dostępne, co wpływa na poprawę ich pobierania przez rośliny.

Skład HORTIWAP MIX

Zawartość wapnia w przeliczeniu na CaO:  min. 65%
Zawartość wapnia CaCO3:  min. 39%

Charakterystyka HORTIWAP MIX

Liczba zobojętniania:  65

Frakcja granulacji:  2-6 mm

Nawóz WE:  środek wapnujący G.4.1

Dostępne opakowania HORTIWAP MIX

25kg600kg

Produkt nie jest objęty promocją obejmującą rabat 5% na zakupy w sklepie internetowym www.wpolu.pl.

Zalecenia stosowania i dawki granulowanego, wapniowego nawozu Hortiwap Mix

Nawóz można aplikować na całą powierzchnię gleb lub danej uprawy przy pomocy różnego typu rozsiewaczy nawozowych. Dzięki bardzo dobrej granulacji nawóz łatwo się aplikuje na powierzchni gleby i ułatwia równomierny rozsiew. Niezalecane jest mieszanie wapna z nawozami mineralnymi, w szczególności z nawozami fosforowymi i azotowymi. Nawóz nie należy stosować na zamarzniętą glebę.

        ZALECANE DAWKI

Dawkę nawozu HORTIWAP MIX należy do pasować do aktualnego odczynu gleby oraz zawartości wapnia w glebie. Dawkę nawozu można podzielić na kilka aplikacji wykonywanych przed siewem lub sadzeniem roślin oraz pogłównie. W tabeli przedstawiono orientacyjne, przybliżone dawki nawozu HORTIWAP MIX jakie można zastosować w zależności od odczynu gleby i jej kategorii.

Klasa agronomiczna gleby                                                     pH gleby w 1 mol KCl
< 5,0 5,1-5,6 >5,7
lekka 1000 kg 400 kg 200 kg
Średnia 1500 kg 600 kg 300 kg
ciężka 2000 kg 1000 kg 400 kg