Opis HORTIWAP KREDA

Hortiwap Kreda to granulowany nawóz wapniowy służący do podnoszenia odczynu gleb uprawnych. Można go stosować w uprawach jagodowych, sadowniczych, warzywnych, rolniczych oraz na użytki zielone. HORTIWAP KREDA jest bardzo wysoko reaktywnym nawozem służącym do regulowania pH gleby oraz dostarczenia dla roślin niezbędnego wapnia. Dostarczenie wapnia poprawia przyswajalność tego pierwiastka przez rośliny oraz poprawia strukturę gleby. Ponadto dzięki zastosowaniu HORTIWAP KREDA dostępne dla roślin stają się mikro i makroelementy, co wpływa na poprawę ich pobierania przez rośliny.

Skład HORTIWA KREDA

Zawartość CaO min. - 53% (±3)
Składniki: CMC1- węglan wapnia CaCO3 100%

Charakterystyka HORTIWA KREDA

Reaktywność próba kwasu chlorowodorowego - 95 %(±5)

Granulat 2-6 mm (0-1mm 100%)

Liczba zobojętniania - 53(±3)

Nawóz WE:  środek wapnujący G .1.1.B

Dostępne opakowania HORTIWA KREDA

25kg600kg

Produkt nie jest objęty promocją obejmującą rabat 5% na zakupy w sklepie internetowym www.wpolu.pl.

Zalecenia stosowania i dawki granulowanego, wapniowego nawozu Hortiwap Kreda

Stosować zgodnie z terminami i zasadami dotyczących środków wapnujących (od wiosny do późnej jesieni) Środek wapnujący przeznaczony jest do wszelkiego rodzaju upraw w rolnictwie, ogrodnictwie, leśnictwie i sadownictwie w celu odkwaszania gleby,
poprawy jej struktury fizycznej. Podnosząc odczyn gleby poprawia jej strukturę oraz zwiększa wykorzystywanie innych nawozów i składników pokarmowych. Środek Wapnujący może być stosowany pogłównie. Nie zalecane jest mieszanie z nawozami mineralnymi, w szczególności z nawozami fosforowymi i azotowymi.

        ZALECANE DAWKI

Dawkę nawozu HORTIWAP KREDA należy dopasować do aktualnego odczynu gleby oraz zawartości wapnia w glebie. Dawkę nawozu można podzielić na kilka aplikacji wykonywanych przed siewem lub sadzeniem roślin oraz pogłównie. W tabeli przedstawiono orientacyjne, przybliżone dawki nawozu HORTIWAP KREDA jakie można zastosować w zależności od odczynu gleby i jej kategorii.

Klasa agronomiczna gleby                                                    pH gleby w 1 mol KCl
< 5,0 5,1-5,6 >5,7
lekka 1500 kg 700 kg 400 kg
Średnia 2000 kg 1200 kg 600 kg
ciężka 2500 kg 1700 kg 800 kg