Poznaj naszą historię

Calfert to polskie przedsiębiorstwo działające od 2011 roku. Powstało z inicjatywy i współpracy osób, które chciały przygotowywać i wdrażać w naszym kraju rozwiązania sprawdzone i z powodzeniem wykorzystywane w uprawie roślin na całym świecie. Pierwsze produkty przyszły do Calferta z Francji, potem współpraca z producentami środków dla rolnictwa i ogrodnictwa rozszerzała się na producentów z Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Serbii, Norwegii, a od 2021 roku także z dalekiej Argentyny. To w tych krajach zlokalizowane są laboratoria i produkcja rozwiązań, które trafiają do Twojego gospodarstwa.

Oferowane przez nas produkty są sprawdzane w badaniach, testach i doświadczeniach. Corocznie podejmujemy współpracę z krajowymi i zagranicznymi naukowcami oraz jednostkami badawczymi. Dzięki temu zalecenia dotyczące wykorzystania oferowanych przez nas produktów, są dobrze dopasowane do sytuacji na Polskich plantacjach.

Stawiamy na ciągły rozwój i wsparcie naszych odbiorców, dlatego do zespołu Calferta dołączają kolejni specjaliści. W 2018 roku – Albert Zwierzyński, a w 2020 roku Jarosław Barszczewski. Jeśli chcesz skonsultować zagadnienia związane z uprawą roślin – zadaj pytanie ekspertom.

Aktualności i zalecenia dostępne na Facebooku i YouTube

Na naszym fanpage’u i profilu na YouTube znajdziesz bieżące informacje, sugestie i wskazówki dotyczące efektywnej uprawy roślin, dlatego zaobserwuj nas, aby otrzymywać powiadomienia o nowościach przygotowywanych przez naszych ekspertów.

Produkty i zalecenia stosowania

Jeśli poszukujesz informacji o produktach, to przygotowaliśmy dla Ciebie bardzo dokładne opisy i informacje o naszych produktach. W zakładce ZALECENIA znajdziesz tabele mieszania niektórych produktów, przykładowe programy nawożenia i fertygacji truskawek uprawianych w tunelu, które prowadziliśmy w czasie projektu „Truskawki w Tunelach”.

Prowadzisz sklep ogrodniczy / rolniczy? Zapytaj o współpracę!

Jesteś właścicielem sklepu ogrodniczego lub rolniczego, prowadzisz hurtownie z zaopatrzeniem środków produkcji dla ogrodnictwa i rolnictwa, Twoi klienci pytają o produkty Calferta? Nie wahaj się i zadzwoń do nas, aby porozmawiać o dystrybucji produktów Calferta w Twoim regionie.

Dla partnerów handlowych przygotowaliśmy szczególny pakiet korzyści, wynikający ze współpracy i dystrybucji. W celu omówienia szczegółów zachęcamy do kontaktu.

Zadaj pytanie naszym ekspertom

W Calfercie eksperci codziennie mierzą się z zagadnieniami związanymi z nawożeniem upraw. Na podstawie wyników chemicznej analizy gleby wykonanej metodą ogrodniczą, oraz kontaktu z z tobą drogi plantatorze przygotowujemy najlepsze rozwiązania do nawożenia Twoich roślin.

W zakładce ZADAJ PYTANIE przez dedykowany formularz kontaktowy możesz zadać dowolne pytanie naszym ekspertom.

Jarosław Barszczewski i Albert Zwierzyński odpowiedzą na Twoje pytania związane z:

  • Agrotechniką roślin rolniczych i ogrodniczych
  • Ochroną roślin przed chorobami, szkodnikami i chwastami
  • Przygotowaniem stanowiska lub wyborem materiałów niezbędnych do uprawy danej rośliny

Możesz liczyć na pomoc związaną z:

  • Pomocą w ustaleniu indywidualnego harmonogramu nawożenia Twoich upraw na podstawie aktualnych wyników chemicznej analizy gleby wykonanej metodą ogordniczą w OSChR (Sprawdź www.schr.gov.pl/index.php?c=page&id=31)
  • Analizą dostarczonych wyników analizy wody wykorzystywanej do podlewania roślin i przygotowania pożywki nawozowej do fertygacji w Twoim gospodarstwie
  • Fertygacją – jeśli myślisz, że się na tym nie znasz, to zadzwoń do naszych ekspertów, którzy wyjaśnią wszystkie zawiłości związane z tą techniką nawożenia roślin uprawnych
  • Systemami nawodnienia – może jesteś na początku swojej drogi z fertygacją i masz wiele pytań dotyczących projektowania i budowy instalacji do nawodnienia roślin w zakresie systemów nawodnienia.
  • Nie czekaj dłużej i skorzystaj już teraz, ZADAJĄC PYTANIE, abyśmy mogli Ci pomóc.

Precyzyjne doradztwo

Precyzyjnie dopasujemy produkty do Twojej plantacji, pola czy sadu na podstawie aktualnej sytuacji na nich panującej. Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji na co dzień w terenie, odwiedzając obiekty, w których prowadzi się uprawę roślin, ale też miejsca, gdzie dzieje się wszystko, co z uprawą jest związane.

Innymi słowy – jesteśmy blisko roślin, aby dać Ci jak najwięcej informacji, które możesz wykorzystać w czasie nawożenia, ochrony, czy pielęgnacji swoich roślin.

Wspierając plantatorów, rolników, sadowników, dobieramy sprawdzone rozwiązania, które wcześniej przeszły długi etap testów, badań i obserwacji. Dzięki temu wdrażamy najlepsze produkty w realia krajowej produkcji roślinnej.

Zadaj pytanie naszym ekspertom abyśmy mogli pomóc rozwijać Twoją plantacje.

A jeśli chcesz, co aktualnie obserwujemy na plantacjach i na co warto zwrócić uwagę, to zapraszamy do zakładki AKTUALNOŚCI, gdzie znajdziesz bieżące informacje prosto z pola