Rejon Czermińska nad Wisłą i jego okolice słyną z uprawy truskawek na wczesny zbiór. Odmiany wczesne dodatkowo przyspiesza się poprzez stosowanie okrywy z folii perforowanej. W połowie kwietnia, gdy rośliny są, w trakcie kwitnienia folię zdejmuje się z plantacji. W tym czasie plantator, ma dużo pracy do wykonania. Ochrona roślin, odchwaszczanie, nawożenie i biostymulacja. W ramach tych zagadnień należy wykonać określone zabiegi. Aby wesprzeć rośliny po odkryciu folii. I zapewnić im jak najlepsze warunki do dalszego wzrostu i owocowania.

Więcej szczegółowych informacji, zjedziesz w najnowszym materiale filmowym.

 

 

Lustracje plantacji pod kątem zdrowotności.

Po zdjęciu folii należy sprawdzić, czy rośliny nie są porażone przez groźne choroby. Do których należą szara pleśń, antraknoza truskawki czy mączniak prawdziwy. Jeśli na roślinach stwierdzimy obecność jednostek chorobowych, należy sięgnąć po odpowiedni środek ochrony roślin. Żeby zapewnić optymalne pokrycie roślin cieczą roboczą oraz zapewnić lepszą przyczepność cieczy do rośliny. Do zabiegu ochrony roślin należy dodać adiuwant OPTYMAL FILM.

Posypowe nawożenie plantacji po odkryciu folii.

Truskawki są uprawiane w klasyczny sposób, na tak zwany na płask. Po zdjęciu folii i wykonaniu pierwszych zabiegów, mechanicznego ograniczania zachwaszczenia. Należy zastosować nawozy granulowane, przykładem takiego nawozu jest FERTIMAX COMPLEX 12-11-18. Nawóz ten ma szczególne granule, trwałe w opakowaniu i szybko pobierające wodę, gdy zostaną wysiane na powierzchnie gleby. Granulki FERTIMAX COMPLEX mają właściwości higroskopijne, a ten nawóz doskonale sprawdził się w sezonie 2019, na wielu plantacjach truskawek.

Biostymulacja i nawożenie dolistnie, najnowsze zalecenia i program na sezon 2020.

Po zdjęciu folii, rośliny są „zmęczone” a czasami nawet mechanicznie uszkodzone przez uderzającą o rośliny folie. Gdy wykonujemy pierwsze zabiegi, należy pamiętać o nawożeniu dolistnymi i biostymulacji. W tym celu polecany jest nowy w sezonie 2020 produkt AMINOVITAL POWER, który możemy aplikować w dawce 0,5-1 kg/ha. Aby uzupełnić magnez, który jest ważny w procesie budowy chlorofilu, do AminoVital Power można dodać Calfert Basic Magnez. Na czas kwitnienia można sięgnąć po nawóz kompleksowy AMINOCOMPLEX .  Który zawiera wolne i dostępne dla roślin aminokwasy oraz makro i mikroelementy. Dzięki specjalnie przygotowanej kompozycji jest niezwykle łagodny i bezpieczny dla roślin, i można go aplikować w czasie kwitnienia.

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia. Zapraszam do kontaktu, mój numer telefonu to 533373709.