Czy większe i trwalsze truskawki to Twój cel w obecnym sezonie❓ 🍓

Webinar o nawożeniu, biostymulacji i agrotechnice w uprawie truskawki z udziałem Jarka Barszczewskiego z firmy Calfert i Karola Majchrowskiego z firmy Cosmocel odbędzie się 12 maja 2023, o godzinie 20:00 na Facebooku i YouTube. Webinar możesz obejrzeć na:

Kanale YouTube Calferta – https://www.youtube.com/live/-WtPmlJ_3MA?feature=share

Kanale You Tube Doradcy Jagodowego – https://www.youtube.com/live/qhOpC_umz4c?feature=share

Fanpage Doradcy Jagodowego na Facebooku – https://www.facebook.com/events/906935553745947

W czasie wydarzenia prowadzący poruszą z zaproszonymi gośćmi najbardziej aktualne tematy w uprawie truskawek. Nie zabraknie dyskusji na temat uszkodzeń wywołanych przymrozkami.

  • Jak sobie poradzić, jeśli doszło do silnego stresu spowodowanego spadkiem temperatury?
  • Jakie problemy mogą wynikać występowania przymrozków na plantacji?
  • Czy jeśli doszło do uszkodzenia pąków kwiatowych, to plantator coś może z tym jeszcze zrobić?
  • Jak prawidłowo wyprowadzać rośliny z silnego stresu oraz jak je prawidłowo biostymulować?
  • Wyjaśnimy, jak prawidłowo zastosować preparaty oparte na wyciągu z alg norweskich VALKIRIA POWER ALG w nawożeniu dolistnym.

Jak walczyć ze szkodnikami na plantacji truskawek

Nie ominiemy w naszych dyskusjach rozmów na temat aktualnego zagrożenia, jakie na naszych plantacjach stanowią choroby i szkodniki. Porozmawiamy o przędziorku chmielowcu.

  • Jak z nim walczyć w okresie kwitnienia i zbioru truskawek?
  • Czy inne szkodniki są również groźne w tym sezonie?
  • Jak można wspomóc odporność roślin wykorzystując preparat krzemowy POTASIL PLUS KRZEM?

Groźne choroby truskawek

Poruszymy kwestie związane z chorobami, takimi jak: antraknoza, skórzasta zgnilizna, szara pleśń, które to choroby mogą skutecznie ograniczać plon handlowy i „zabierać” pieniądze plantatorom. Wspomnimy, dlaczego warto do proponowanych środków ochrony roślin warto dodawać dobry adiuwant OPTYMAL FILM oraz preparat aminokwasowy AMINOVITAL POWER?

Najczęściej zadawanym pytaniem jest to, jak poprawić jakość i wielkość owoców truskawki? Dlaczego o jakości i wielkości owoców należy myśleć w okresie kwitnienia? Dlaczego aplikacja preparatu  BIO BASSTYL GRAND w czasie kwitnienia daje tak spektaklarne rezultaty w postaci wielkich truskawek? Jak można aplikować na plantacji truskawek BIO BASSTYL GRAND.

Skuteczna fertygacja roślin

Podyskutujemy o fertygacji z wykorzystaniem nawozów mineralnych z serii FERTYGOLD, przeznaczonych do żywienia roślin wraz z nawadnianiem. Nasi eksperci odpowiedzą na pytanie jak prawidłowo przygotowywać pożywkę do fertygacji. Dlaczego do FERTYGOLD należy dodać mikroelementy CALFERT BERRY DUO  raz magnez CALFERT BASIC MAGNEZ?

Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź już w piątek, 12 maja 2023 o godzinie 20:00 na webinarze Doradcy Jagodowego, przygotowywanym przy współpracy z Firmą Calfert i Cosmocel.

Kliknij w poniższy link i wejdź na stronę, aby ustawić przypomnienie i nie przegapić wydarzenia.

W czasie webinaru będziesz mógł zadawać pytania i dyskutować z ekspertami oraz innymi, licznie zgromadzonymi plantatorami.

Do zobaczenia!