Dostarczanie krzemu w uprawie truskawek na stelażach, w matach kokosowych (dla odmian powtarzających owocowanie)

 

W ostatnim czasie rozpisywaliśmy się szerzej na temat korzyści płynących z regularnego dostarczania roślinom krzemu – odnosząc się głównie do truskawek uprawianych w glebie i w tunelu. Dzisiaj przekazujemy garść porad dla plantatorów, którzy uprawiają te rośliny na stelażach, w matach kokosowych oraz wybierają do takiej uprawy odmiany powtarzające owocowanie. Zachęcamy do lektury naszego artykułu oraz do obejrzenia materiału video przygotowanego przez Alberta Zwierzyńskiego.

Dlaczego warto sięgać po krzem?

Regularne stosowanie krzemu niesie za sobą wiele korzyści. Główne dotyczą poprawy: jakości i trwałości plonu oraz właściwości owoców (na które to parametry zwracają uwagę konsumenci). Z tego względu stosowanie preparatów zawierających ten korzystny pierwiastek (takich jak np. Potasil plus Krzem) jest rekomendowane szczególnie w uprawie truskawek  odmian powtarzających owocowanie – również tych, które rosną w matach kokosowych.

Chcesz 5% rabatu na nasze produkty?
Chcesz otrzymać 5% rabatu na zakup produktów Calferta, w sklepie wpolu.pl?
Klikając przycisk „Zapisz się!” wyrażasz zgodę na otrzymywanie od nas newsletterów i akceptujesz Regulamin. Będziemy przetwarzać Twoje imię oraz adres e-mail w celu przesyłania Ci informacji handlowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Calfert Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityka prywatności.

Dlaczego warto stosować nawożenie krzemem

Aplikacja krzemu w przypadku odmian powtarzających owocowanie

Kluczowym aspektem jest regularność i powtarzalność zabiegów z użyciem krzemu. Rekomendowany odstęp pomiędzy kolejnymi aplikacjami wynosi od 7 do 10 dni (zwłaszcza gdy celem jest poprawienie trwałości owoców). Nawóz Potasil plus krzem może być stosowany zarówno w momencie, gdy rośliny dopiero rozpoczynają owocowanie jak i wtedy, gdy truskawki dojrzewają, lub jesteśmy pomiędzy poszczególnymi ich zbiorami.

Nawożenie dolistne truskawek krzemem. Dlaczego warto sięgać po krzem?

Potasil plus Krzem w uprawie truskawek w matach kokosowych

Potasil Plus Krzem to nawóz o 20% zawartości krzemu oraz potasu 12%, z niewielkim dodatkiem azotu amidowego. Cechuje go przede wszystkim płynna forma – łatwa do aplikowania.

Dokładne informacje na temat tego produktu (jego właściwości, zaleceń dotyczących stosowania itd.) mogą Państwo znaleźć na stronie https://calfert.pl/potasil-plus-krzem/

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz materiał video;

Służymy również pomocą i radą we wszystkich kwestiach związanych zarówno z nawożeniem truskawek uprawianych w matach kokosowych jak i tych rosnących w gruncie czy w tunelu. Zachęcamy do wysyłania pytań i przesyłania wiadomości poprzez zakładkę Kontakt.