Już teraz, jesienią, należy pomyśleć o przyszłorocznych plonach. Jednym z podstawowych  zadań jest zadbanie o system korzeniowy roślin. Jest to kluczowa kwestia jeśli chodzi o kondycję oraz ich start na początku przyszłego sezonu.

Nie mniej ważne są właściwości fizyko-chemiczne gleby, między innymi stosunki powietrzno-wodne, zawartość składników pokarmowych, odczyn, zasolenie a także życie mikrobiologiczne. To tylko kilka parametrów jakie powinniśmy sprawdzić i na jakie zwrócić uwagę na plantacjach truskawek, a które to parametry decydują o prawidłowym wzroście i rozwoju systemu korzeniowego. 

Jak zadbać o plony

W dobrym przygotowaniu roślin doskonałą pomocą może okazać się preparat HUMIK, zawierający w składzie kwasy humusowe, aminokwasy, betainy, witaminy. Jest to preparat płynny, dzięki czemu nie zatyka filtrów i jest wygodny w stosowaniu w zabiegu fertygacji. Można go stosować w oprysku poprzez opryskiwanie całej plantacji – zarówno gleby jak i roślin – przy użyciu opryskiwacza z belką polową. Zabieg taki najlepiej przeprowadzić w trakcie lekkiego deszczu, bo woda opadowa ułatwi wniknięcie preparatu w strefę korzeniową roślin. Preparat pozwoli też na poprawienie właściwości fizykochemicznych gleby.

 

 

Chcesz 5% rabatu na nasze produkty?
Chcesz otrzymać 5% rabatu na zakup produktów Calferta, w sklepie wpolu.pl?
Klikając przycisk „Zapisz się!” wyrażasz zgodę na otrzymywanie od nas newsletterów i akceptujesz Regulamin. Będziemy przetwarzać Twoje imię oraz adres e-mail w celu przesyłania Ci informacji handlowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Calfert Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityka prywatności.

Bądź eko, bo HUMIK już jest

Preparat HUMIK jest jednym z pierwszych produktów, które weszły na polski rynek pod marką Calfert i produktem, po który plantatorzy sięgają bardzo chętnie, bo preparat HUMIK doskonale sprawdza się w trakcie zabiegów w czasie całego sezonu wegetacyjnego. 

Ważną informacją jest fakt, że preparat HUMIK został dopuszczony do stosowania na polach, plantacjach i w sadach, na których prowadzone są uprawy ekologiczne.

Pamiętaj – dobre przygotowanie plantacji do spoczynku zimowego jest ważne po to, aby rośliny mogły odwdzięczyć się bujnym wzrostem i dobrym plonowaniem w kolejnym sezonie.