Odwiedziliśmy naszego klienta, Mateusza Maruszewskiego, który wraz z rodzicami prowadzi Gospodarstwa Rolnego Maruszewski. Spotkaliśmy się na plantacji truskawek, na której Mateusz właśnie aplikował wieloskładnikowy, bezchlorkowy nawóz FERTIMAX COMPLEX pod swoje rośliny.

Postanowiliśmy porozmawiać z Mateuszem o nowym ciągniku przystosowanym do prac na plantacji truskawek w uprawie polowej i tunelowej. Rozmawialiśmy także na temat wielofunkcyjnego pielnika z możliwością rzędowego aplikowania nawozów granulowanych. Dzięki temu, że urządzenie to wyposażone jest w precyzyjny dozownik nawozów, Mateusz może aplikować określone i precyzyjne dawki FERTIMAX COMPLEX – dokładnie takie jakie są potrzebne w danym momencie roślinom.

Dlaczego Mateusz wybrał nawóz wieloskładnikowy nawóz FERTIMAX COMPLEX? Poprosiliśmy aby wymienił najistotniejsze dla niego cechy produktu.

„Ponieważ mam pewność że roślina dostaje zawarte w nawozie makro i mikroelementy. Ważna jest dla mnie także rozpuszczalność granul Fertimax Complex. Składniki pokarmowe są rozpuszczalne w wodzie i dzięki temu są dostępne dla roślin. Ponadto Fertimax Complex to nawóz bezchlorkowy, nie pyli przy wsypywaniu go do zbiornika podsiewacza. No i fajnie, że nawóz jest dostępny w workach 25 kg.”

Dlaczego dawkę nawozu należy podzielić na kilka aplikacji? Dlaczego warto produkować zdrowe i pyszne truskawki, które cieszą konsumentów? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w nagraniu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Mateuszem Maruszewskim.

 

 

FERTIMAX COMPLEX 12-11-18 zawiera 12% azotu amonowego dostępnego dla roślin, który może być zatrzymywany w kompleksie sorpcyjnym, co ogranicza jego przemieszczanie w głąb profilu glebowego. Na uwagę zasługuje także fosfor, którego w nawozie znajduje się 11%, z czego – co bardzo ważne – 8,5 % jest rozpuszczalne w wodzie, zaś reszta w cytrynianie amonu. Odpowiednio dobrana ilość rozpuszczalnego fosforu w wodzie sprawia, że jest on od razu dostępny dla roślin i może wspierać wzrost oraz rozwój systemu korzeniowego w procesach, w których fosfor aktywnie uczestniczy. 18-procentowa zawartość tlenku potasu pochodzi z siarczanu potasu, dlatego w FERTMAX COMPLEX znajduje się aż 35% siarki. Nawóz nie zawiera pierwiastków balastowych, w tym chloru czy spodu, dlatego jest polecany do upraw nie tolerujących chloru. Może być bezpiecznie aplikowany w czasie sezonu wegetacyjnego.