Nowe nawozy HORTIWAP KREDA i HORTIWAP MIX są już dostępne w opakowaniach 25 kg na palecie oraz w opakowaniach typu BIG BAG 600 kg.

Zapraszamy do naszych DYSRTYBUTORÓW oraz do sklepu internetowego

 

Nawozy wapniowe granulowane z serii HORTIWAP to środki wapnujące służące do podnoszenia odczynu gleb uprawnych oraz do dostarczania aktywnego wapnia ( Ca++ ). Nawozy tego typu w uprawach sadowniczych oraz jagodowych należy aplikować w okresie jesiennym, tuż przed spoczynkiem zimowym.  Przed zastosowaniem warto jest wykonać chemiczną analizę gleby oraz określić potrzeby dostarczenia poszczególnych składników pokarmowych. Uwzględniając te dane można przeprowadzić prawidłowe wapnowanie sadu czy plantacji. Nawozy wapniowe powinny być aplikowane również na kwatery, na których nasadzenia planowane są na wiosnę przyszłego roku. Przed sadzeniem roślin warto uregulować odczyn i dostarczyć im niezbędnych składników pokarmowych w tym wapnia.

Nawóz HORTIWAP KREDA to granulowany nawóz wapniowy zawierający aż 97 % CaCO3. Wysoka zawartość węglanu wapnia oraz bardzo wysoka reaktywność czynią nawóz HOTIWAP KREDA bardzo dobrym rozwiązaniem w regulowaniu odczynu gleby oraz dostarczaniu wapnia.

HORTIWAP MIX to również granulowany nawóz wapniowy, zawierający dwie formy wapnia: węglanową i tlenkową. W sumie w nawozie znajduje się aż  65 % CaO to jedna z najwyższych zawartości CaO w nawozach rolniczych. Jednocześnie uzyskujemy efekt szybkiego (forma tlenkowa) i wydłużonego w czasie (forma węglanowa) dostarczania wapnia do gleby.  Nawóz HORTIWAP MIX polecany jest na gleby o nieuregulowanym odczynie, ubogie w wapń, ze słabą strukturą gruzełkowatą.