Naukowa ogrodnicza konferencja na UP w Lublinie: Calfert wśród partnerów
Za nami dni pełne merytorycznych wykładów, nowatorskich rozwiązań oraz wymiany wiedzy i doświadczeń. Mianowicie 4-6 czerwca 2024 r. odbyła się prestiżowa konferencja na UP w Lublinie, która zgromadziła ponad 150 uczonych, profesorów, doktorów i magistrów. Przybyli oni z różnych ośrodków naukowych, badawczych i dydaktycznych z całego kraju. Organizatorem Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Innowacyjne Ogrodnictwo Źródłem Produktów Wysokiej Jakości” był WOiAK Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, a firma Calfert miała zaszczyt partnerować temu wydarzeniu. Było ono doskonałą okazją do czerpania inspiracji oraz wymiany doświadczeń w zakresie innowacyjnych technologii produkcji ogrodniczej.
Polskie środowisko naukowe w jednym miejscu
Jak już wspomnieliśmy, konferencja na UP w Lublinie była skierowana m.in. do naukowców, doktorantów i studentów zajmujących się szeroko pojętym ogrodnictwem. Do Lublina przybyli tak znamienici goście, jak;
- prorektor ds. rozwoju SGGW w Warszawie prof. dr hab. Kazimierz Tomala;
- dziekan Wydziału Biotechnologii Ogrodnictwa UR w Krakowie prof. dr hab. Edward Kunicki;
- dziekan Wydziału Nauk Rolniczych Uniwersytetu w Siedlcach dr hab. Jacek Sosnowski, prof. uczelni;
- dyrektor Instytutu Ogrodnictwa – PIB w Skierniewicach prof. dr hab. Dorota Konopacka;
- prezes Polskiego Towarzystwa Nauk Ogrodniczych prof. dr hab. Piotr Siwek;
- Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie dr hab. Teresa Wyłupek;
- władze rektorskie UP w Lublinie na czele z Jego Magnificencją prof. dr hab. dr h.c. mult. Krzysztofem Kowalczykiem;
- dziekan WOiAK UP w Lublinie dr hab. Katarzyna Dzida, prof. uczelni;
- dyrektor Instytutu Produkcji Ogrodniczej WOiAK dr hab. Zbigniew Jarosz, prof. UP w Lublinie
- przedstawiciele innych wydziałów Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
Wśród uczestników byli pracownicy naukowi reprezentujący ośrodki naukowe z całej Polski, takie jak IOR-PIB w Poznaniu, IO-PIB w Skierniewicach, IUNG w Puławach, KUL, SGGW w Warszawie, Uniwersytet w Siedlcach, UP w Poznaniu, UP we Wrocławiu, UR w Krakowie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.
Dziekan WOiAK Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie dr hab. Katarzyna Dzida, prof. uczelni
Konferencja na UP w Lublinie: Merytoryczne sesje plenarne i innowacyjne rozwiązania
Pierwsze dwa dni konferencji przeznaczono głównie na sesję plenarną, która odbyła się w murach Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, w Centrum Kongresowym. Omawiano najnowsze osiągnięcia i trendy w produkcji ogrodniczej, ze szczególnym uwzględnieniem produkcji owoców. Swoje wystąpienie miał również dr hab. Zbigniew Jarosz, prof. UP w Lublinie, który wygłosił referat pt. „Nauka w służbie praktyki”. Mianowicie prezentacja dotyczyła wdrażania do praktyki pozytywnych efektów badań naukowych. Co więcej, wśród tych innowacyjnych rozwiązań znalazły się produkty firmy Calfert, w tym POTASIL PLUS KRZEM. W opracowaniu formuły tego preparatu brał udział sam prof. Jarosz w oparciu o wyniki wieloletnich badań prowadzonych właśnie na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Natomiast firma Calfert z powodzeniem wprowadza ten produkt na rynek.
Sesje terenowe w Centrum Badawczo-Wdrożeniowym w Felinie
W programie konferencji na UP w Lublinie nie zabrakło też miejsca na sesję terenową. Mianowicie podczas wizyty w Centrum Badawczo-Wdrożeniowym i Dydaktycznym Innowacyjnych Technologii w Ogrodnictwie w Felinie uczestnicy wydarzenia mogli zapoznać się z pracami wdrożeniowymi omawianych technologii. Część z nich dotyczy m.in. zastosowania produktu POTASIL PLUS KRZEM za pomocą fertygacji w uprawie ogórka.
Natomiast zwieńczeniem trzydniowej konferencji naukowej był wyjazd studyjny do Winnicy Kazimierskie Wzgórza. Tym samym całe wydarzenie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz zdobycia praktycznej wiedzy na temat innowacyjnych rozwiązań w ogrodnictwie.
Sukces Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej na UP w Lublinie
Konferencja była nie tylko miejscem wymiany myśli naukowej, lecz także inspiracją do wdrażania nowych rozwiązań w praktyce. Firma Calfert aktywnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, chcąc się stale rozwijać i oferować swoim klientom tylko sprawdzone rozwiązania.
Podsumowując te trzy dni na UP w Lublinie, konferencja dostarczyła uczestnikom solidnej dawki wiedzy, która z pewnością przyczyni się do rozwoju dalszych innowacji w produkcji ogrodniczej. Była to również okazja do nawiązania cennych kontaktów i współpracy z przedstawicielami świata nauki, co również nam, jako firmie Calfert pozwala aktywnie przyczyniać się do rozwoju nowoczesnego ogrodnictwa w Polsce.
Uczestniczenie w tak prestiżowym wydarzeniu w roli partnera to dla nas ogromny zaszczyt! Dziękujemy gospodarzom za gościnę, świetną organizację i bogaty program spotkania.
Choć Ogólnopolska Konferencja Naukowa w Lublinie odbyła się stacjonarnie, była również transmitowana za pośrednictwem YouTube – z kanału UP w Lublinie.
Obejrzyj pierwszy dzień konferencji:
Obejrzyj drugi dzień konferencji:
Produkt POTASIL PLUS KRZEM, o którym mowa w materiale, można zakupić w sklepie internetowym. Kliknij w butelkę poniżej: