Fruit Poland 2024, najważniejsze targi dla sadowników i plantatorów wraz z VII Kongresem Jagodowym: 5–7 grudnia 2024 r.
Sadowniku, Plantatorze! Zastanawiasz się, czy warto wziąć udział w najważniejszych targach sadowniczych tego roku? Mamy dla Ciebie wyjątkową okazję! Połączone wydarzenia Fruit Poland Expo 2024 i VII Kongres Jagodowy to nie tylko merytoryczna wiedza, lecz także praktyczne rozwiązania, które pomogą Ci w codziennym rozwiązywaniu trudnych problemów na plantacji i w sadzie. Przyjdź, zdobądź cenne informacje, nawiąż wartościowe kontakty i odkryj nowości, które zrewolucjonizują produkcję owoców w Twoim gospodarstwie.
Fruit Poland 2024 to wyjątkowe targi dla sadowników i plantatorów roślin jagodowych. To jedyne w tym sezonie trzydniowe wydarzenie, które daje Ci szansę spotkania z wystawcami i najlepszymi ekspertami branży. Będziesz mógł porozmawiać o najtrudniejszych problemach w swoim gospodarstwie, odwiedzić stosika czołowych firm z branży sadowniczej i jagodowej.
Kliknij w link poniżej i już teraz odbierz swój darmowy, trzydniowy bilet wstępu na Fruit Poland 2024! Tak! Wejściówka na targi jest darmowa, wystarczy, że zarejestrujesz się i odbierzesz swój bilet.
Podczas PIERWSZEGO DNIA TARGÓW odbędzie się Konferencja Sadownicza organizowana przez Związek Sadowników RP oraz ProCam. Poświęcona ona będzie uprawie jabłoni i sytuacji na rynku jabłek, z mocnym merytorycznym akcentem dotyczącym gruszek. PROGRAM KONFERENCJI PONIŻEJ.
DRUGI DZIEŃ Fruit Poland Expo, 6 grudnia, będzie w całości poświęcony owocom jagodowym. Mianowicie Doradca Jagodowy wspólnie z firmami Calfert i Boryna zapraszają na VII Kongres Jagodowy, obfitujący w wiedzę praktyczną i nowinki branżowe. Część omawianych zagadnień będzie poświęcona uprawie truskawek i malin, ale nie tylko. Omówimy również możliwość rozszerzenia produkcji jagodowej w kierunku porzeczek deserowych i winorośli, co pozwoli zwiększyć przyszłe zyski małych gospodarstw jagodowych. PROGRAM KONFERENCJI PONIŻEJ.
TRZECI DZIEŃ KONFERENCJI to wyjątkowa okazja, aby zgłębić temat eliminacji pozostałości środków chemicznych z owoców. Postanowiliśmy zorganizować pierwszą w Polsce konferencję, która będzie poświęcona wyłącznie technologii eliminacji pozostałości. Naszym celem jest osiągnięcie zerowych pozostałości, co jest szczególnie istotne w kontekście współczesnego rynku owoców. W trakcie konferencji będziemy omawiać zabiegi bezpozostałościowe oraz metody ochrony przeciwko chorobom i szkodnikom, które pomogą nam osiągnąć ten ambitny cel. Temat ten jest ściśle powiązany z nawożeniem i biostymulacją, które również mają kluczowe znaczenie w dążeniu do zerowych pozostałości.
Zainteresowany? Odbierz swój bilet na Fruit Poland oraz zarejestruj się na Kongres Jagodowy, aby mieć miejsce w pierwszym rzędzie! To wydarzenie, którego DROGI SADOWNIKU nie możesz przegapić!
Uczestnictwo w targach sadowniczych Fruit Poland oraz VII Kongresie Jagodowym to doskonała okazja, aby zwiększyć wydajność swojego gospodarstwa i zyski w obliczu rosnących kosztów produkcji owoców. W sytuacji, gdy ceny owoców nie zawsze idą w parze z kosztami ich produkcji, kluczowe staje się maksymalne wykorzystanie dostępnych możliwości. Wydajność na poziomie 100% to obecnie nie luksus lecz ekonomiczna konieczność, aby osiągnąć zadowalające wyniki finansowe.
VII Kongres Jagodowy, pod hasłem „Technologia – jakość – zysk”, oferuje nie tylko merytoryczne wykłady, lecz także praktyczne warsztaty, które pomogą rozwiązać indywidualne problemy plantatorów. Dzięki dostępowi do najnowszych technologii i przyszłościowych rozwiązań uczestnicy mogą odkryć nisze produkcyjne o wysokiej dochodowości. Spotkania z ekspertami oraz innymi producentami owoców otworzą drzwi do nowych możliwości kontraktacyjnych, pomogą również w rozbudowie bazy kontaktów biznesowych. To nie tylko szansa na naukę, lecz także sposób na zabezpieczenie przyszłości swojego gospodarstwa w zmieniających się warunkach rynkowych.
Program II Konferencji Sadowniczej PROCAM Polska, poświęconej uprawie jabłoni, gruszy i wiśni5 grudnia 2024
Blok konferencyjny przygotowywany przez Związek Sadowników Rzeczypospolitej Polskiej.
11:30–12:00 Uprawa wiśni okiem producenta i wiceprezesa Krajowego Stowarzyszenia Producentów Wiśni – Dariusz Szymczak
12:00–12:20 Łutówka na czereśni ptasiej czy na antypce? Jak osiągnąć szybkie owocowanie i wysoki, powtarzalny plon? – Marek Sidor, doradca ogrodniczy PROCAM Polska
12:20–12:40 Ochrona sadów wiśniowych przed chorobami i szkodnikami z uwzględnieniem nadchodzących zmian w programie ochrony – dr Krzysztof Gasparski, Główny Doradca Ogrodniczy Tomasz Olszewski Dyrektor Sekcji Ogrodniczej PROCAM Polska
12:40–13:00 Długoterminowe perspektywy produkcji wiśni i jabłek dla przetwórstwa – Romuald Łuczak, NaturFresh Produce
13:45–14:00 Zmiany w rejestracji kaptanów związane z ograniczeniami dawek i zasad stosowania – Arkadiusz Sławiński, Menadżer Upraw Ogrodniczych UPL
14:00–14:15 Krzem i wapń – moda czy konieczność?
14:15–14:30 Łączne stosowanie środków ochrony roślin oraz nawozów dolistnych a skuteczność zabiegów. Jakich mieszanin unikać, a jakie stosować bez większych obaw? – Przemysław Kucharczyk, Dyrektor Sektora Ogrodniczego ADOB
Program VII Kongresu Jagodowego odbywającego się w ramach targów Fruit Poland 20246 grudnia 2024
Program VII Kongresu Jagodowego, który odbędzie się 6 grudnia 2024 r. w ramach targów Fruit Poland, koncentruje się na najważniejszych problemach i wyzwaniach, z jakimi mierzą się plantatorzy roślin jagodowych. Na podstawie licznych dyskusji z producentami problemy zostały sklasyfikowane w cztery główne obszary, które stanowią trzon tegorocznych debat. Każdy z tematów zostanie szczegółowo omówiony przez ekspertów, specjalistów i badaczy z branży. Sprawdź pełny program Kongresu Jagodowego.
10:30 Otwarcie Kongresu Jagodowego – Dziekan Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, dr hab. Katarzyna Dzida, Profesor UP Lublin
10:35–11:00 Glebowi wrogowie gatunków jagodowych: ranking szkodliwości – Dr inż. Aneta Chałańska, NEF Science
11:00–11:25 Węgiel organiczny i bioróżnorodność mikrobiologiczna kluczem do odbudowy żyzności gleb zmęczonych – Prof. dr hab. Zofia Zydlik, UP Poznań
11:25–11:50 Bitwa o mikrobiom glebowy – Albert Zwierzyński, Doradca Jagodowy
Odpowiedzi na pytania i dyskusja.
W pierwszym bloku wykładowym VII Kongresu Jagodowego skupimy się na zrozumieniu gleby jako środowiska życia systemu korzeniowego roślin, a także bogatego ekosystemu mikrobiologicznego. Gleba jest miejscem funkcjonowania zarówno pożytecznych mikroorganizmów, które wspierają wzrost roślin, jak i tych, które wywołują choroby i problemy na plantacjach.
W czasach, gdy nie mamy dostępu do zarejestrowanych chemicznych substancji czynnych (poza fumigantami) do zwalczania chorób systemu korzeniowego i korony truskawki, coraz większe znaczenie zyskują odpowiednie przygotowanie stanowiska, poprawa właściwości fizykochemicznych gleby oraz wspieranie procesów biologicznych. W tym kontekście kluczowe są preparaty humusowe, aminokwasowe, mykoryzowe i mikrobiologiczne, które pomagają wzbogacić i uaktywnić życie mikrobiologiczne gleby.
Tym właśnie zagadnieniom – glebie i jej roli w uprawach truskawki i maliny – poświęcony będzie pierwszy blok wykładów na naszym kongresie.
11:50–12:15 Hit czy kit, czyli perełki wśród nowych odmian truskawki – Iza Witczak, Boryna Plant
12:15–12:40 Uprawa jeżyny deserowej: praktyczne wskazówki od plantatora – Piotr Figura, plantator maliny i jeżyny z Lubelszczyzny
12:40–13:10 Technologia uprawy porzeczki deserowej krok po kroku – Dr inż. Piotr Baryła, UP Lublin, współwłaściciel plantacji „Porzeczkowa demofarma”
Odpowiedzi na pytania i dyskusja
13:10–14:00 Przerwa kawowa, zwiedzanie stoisk wystawowych
Drugi blok wykładowy poświęcimy roślinom jagodowym, ich funkcjonowaniu w środowisku, wpływowi warunków atmosferycznych na wzrost i rozwój, a także zmianom w fizjologii roślin zachodzącym w kontekście zmian pogodowych. Wszystko, co otacza roślinę – warunki środowiskowe, pogodowe, jak również działania człowieka – ma wpływ na jej fizjologię, a co za tym idzie, na wysokość i jakość plonu. To z kolei przekłada się na opłacalność produkcji owoców.
Dlatego, Drodzy Plantatorzy, najlepsi specjaliści i eksperci przygotowali dla Was blok wykładów poświęcony roślinom jagodowym, ich obecności w środowisku oraz wpływowi warunków na wzrost i plonowanie.
14:00–14:25 Prawidłowe nawożenie odmian wczesnych kontra późnych: jak odnieść sukces – Jarosław Barszczewski, Calfert
14:25–14:50 Jak bezpiecznie przyspieszyć, a jak skutecznie opóźnić owocowanie truskawki – Dr hab. Zbigniew Jarosz, prof. UP, Doradca Jagodowy
Odpowiedzi na pytania i dyskusja
Trzeci blok wykładów poświęcimy nawożeniu i biostymulacji roślin – tematom, które wydają się dobrze znane, ale wciąż wymagają pogłębionej dyskusji. Omówimy nawożenie posypowe, fertygację oraz łączenie tych technik w kontekście całościowego odżywiania roślin. Ważnym aspektem w tej dyskusji jest to, jak prawidłowo prowadzić nawożenie i biostymulację, nie ponosząc przy tym dużych kosztów. Jak nawozić racjonalnie, aby rośliny miały optymalny dostęp do składników pokarmowych, jednocześnie nie wydając fortuny na nawozy.
Podczas VI Kongresu Jagodowego odpowiemy na pytania: Czy biostymulacja powinna być stosowana zawsze, czy tylko w przypadku silnych stresów, takich jak przymrozki? Czy prowadzić ją wyłącznie dolistnie, czy także doglebowo? Wiele kwestii pozostaje otwartych, ale na VII Kongresie Jagodowym otrzymasz wszystkie odpowiedzi. Będziesz mógł porozmawiać z najlepszymi ekspertami i specjalistami z zakresu żywienia i biostymulacji roślin, aby na Twojej plantacji wykonywać te zabiegi prawidłowo i jednocześnie zaoszczędzić pieniądze.
14:50–15:20 Czy na winnicy tradycyjnej lub biodynamicznej można zarobić? – Dr hab. Magdalena Kapłan, prof. UP, właścicielka winnicy Nobilis
15:20–15:50 Pomysł rodzi pomysł, czyli o ewolucji farmy „Farma Mój Owoc” – Mateusz Maruszewski, plantator, właściciel firmy „Lody z farmy”
15:50–16:20 Współpraca z sieciami sprzedaży: konieczność czy wyboista droga – Adam Borzęcki, Boryna
16:20 Odpowiedzi na pytania i dyskusja
16:30 Zakończenie VII Kongresu Jagodowego
Zrozumieć handel owocami jagodowymi – dlaczego powinniśmy podejść do niego inaczej? Owoce można sprzedawać zarówno do przemysłu przetwórczego, jak i na świeży rynek, ale co to naprawdę oznacza? Otóż świat wokół nas zmienia się dynamicznie, a wraz z nim zmienia się sposób sprzedaży owoców jagodowych. Już nie chodzi tylko o sprzedaż do przemysłu przetwórczego czy na straganach i stoiskach. Owoce jagodowe zyskują coraz większe znaczenie na półkach w dużych sieciach handlowych. Jak rozmawiać z sieciami handlowymi o specyficznym produkcie?
Po pyszne owoce prosto z plantacji sięgają konsumenci, dla których truskawki, maliny czy borówki są surowcem do przygotowania soków, dżemów, lodów i wielu innych produktów spożywczych. Owoce jagodowe można spotkać niemal wszędzie, pod wieloma postaciami – rośnie popularność owoców liofilizowanych, a to jeszcze nie koniec możliwości sprzedaży.
Jak zarobić więcej na owocach? Jak realizować najbardziej ambitne plany i projekty, a wręcz marzenia? Jak najlepiej wykorzystać truskawki czy maliny, aby przyniosły zysk? O tym opowiedzą praktycy – osoby, które nie tylko poszły krok do przodu w sprzedaży i wykorzystaniu owoców, ale wręcz wyprzedziły swoją epokę. Dowiemy się, z jakimi wyzwaniami się zmierzyli, jakie trudności napotkali i czy warto iść ich śladem, wdrażając podobne rozwiązania. Czy to przyszłość, czy ślepa uliczka?
Na VII Kongresie Jagodowym plantatorzy podzielą się praktycznymi wskazówkami, jak skutecznie zagospodarować owoce jagodowe i jak je sprzedawać. Kluczem do sukcesu w uprawie jagodowych jest nie tylko produkcja wysokiej jakości, lecz także umiejętność sprzedaży na najwyższym poziomie.
Równolegle do konferencji będą trwały:
Merytoryczne Warsztaty Technologiczne (MWT), podczas których prelegenci odpowiedzą na pytania plantatorów oraz udzielą indywidualnych rekomendacji agrotechnicznych (VIP room Boryna, naprzeciwko sali wykładowej).
Warsztaty florystyczne „Kokedama użytkowa z truskawką w roli głównej – krok po kroku” poprowadzi dr inż. Karolina Pitura (stoisko Uniwersytetu Przyrodniczego E5.02c, godz. 11:00 i 13:00 – zapisy na udział w warsztatach: 6 grudnia 2024 od godz. 10:00 do godz. 10:30)
Program Konferencji Fruit Poland: Biologizacja w ogrodnictwie – jak w praktyce wdrażać technologię „Zero pozostałości” 7 grudnia 2024 r.
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 3. dnia targów Fruit Poland. Tegoroczna konferencja skupi się na jednym z kluczowych wyzwań współczesnego ogrodnictwa – biologizacji produkcji. Uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie wdrażać nowoczesne technologie w codziennej praktyce ogrodniczej. W programie przewidziane są wystąpienia ekspertów, panele dyskusyjne oraz prezentacje innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają na produkcję owoców i warzyw najwyższej jakości, zgodnych z wymogami rynkowymi i środowiskowymi. Konferencja to doskonała okazja, by zdobyć wiedzę, wymienić doświadczenia i poznać najnowsze trendy w branży ogrodniczej.
10:30–11:00 Pierwiastki budujące naturalną odporność roślin – Albert Zwierzyński, Doradca Jagodowy
11:00–11:30 Mikoryzacja odpowiedzią na zmęczone gleby i trudne warunki środowiskowe – Szymon Kamiński, Bioagris
11:30–12:00 Bakterie w służbie technologii: mineralizacja resztek roślinnych, wiązanie azotu atmosferycznego, uruchomienie uwstecznionego fosforu – Wojciech Szyszkowski, Bio Gen.
12:00–12:20 Technologia ograniczania przędziorka i wciornastka przy użyciu organicznego preparatu MiteMine – Ezekiel Guard, Cosmocel
12:20–13:00 Biologiczne i niechemiczne rozwiązania w strategii antyodpornościowej: efektywna ochrona bez pozostałości – Bartłomiej Drzazga, Andermatt
13:00–13:40 Trudna droga do rolnictwa ekologicznego… Projekt G4TF w praktyce – Jan Vanherck, Paweł Jesiotr, Certis Belchim.
13:40–14:00 Biostymulacja roślin w uprawach ekologicznych i technologii „Zero pozostałości” – Jarosław Barszczewski, Calfert.
14:00–14:20 Kompleksowa technologia ochrony i stymulacji roślin z zastosowaniem krzemu – Zbigniew Jarosz, UP Lublin/Doradca Jagodowy
14:20–14:50 Panel dyskusyjny: perspektywy rozwoju rynku produktów „bio” w Polsce i na świecie – czy warto iść w tym kierunku? – Beata i Maksymilian Karpierzowie (Borówka Henrykowska), Rafał Popławski (RafBerry), Tomasz Olszewski (PROCAM Polska), Zbigniew Jarosz i Albert Zwierzyński (Doradca Jagodowy)
14:50–15:00 Podsumowanie i zakończenie konferencji
Najczęściej zadawane pytania o Fruit Poland i VII Kongres Jagodowy. Kliknij w pytanie, aby rozwinąć odpowiedź
Fruit Poland to wydarzenie łączące spotkania z edukacją. Otwiera ono odwiedzającym nowe możliwości kontraktacyjne ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju międzynarodowego. Podczas eventu uczestnicy będą mogli spotkać się z liczącymi się w Europie hurtownikami, przedsiębiorcami działającymi w branży spożywczej, jak również z inwestorami i firmami wspierającymi branżę sadowniczą. To okazja do rozbudowania bazy kontaktów biznesowych i wejścia na nowe rynki.
Jedynym wymogiem jest wcześniejsza rezerwacja miejsca. Chcemy bowiem zapewnić komfort wszystkim uczestnikom. Aby dokonać rezerwacji, KLIKNIJ TUTAJ
Nie, wstęp na Fruit Poland jest bezpłatny. KLIKNIJ TUTAJ i odbierz swój darmowy bilet uczestnictwa w trzydniowych tragach Fruit Poland.
Targi odbywają się w Ptak Warsaw Expo, Al. Katowicka 62, 05-830 Nadarzyn. W dniach 5-7 grudnia 2024, w godzinach otwarcia targów – 10:00 – 17:00. KLIKNIJ W MAPY GOOGLE
Tak, na terenie targów będą punkty gastronomiczne, będą również dostępne ciepłe i zimne napoje.
VII Kongres Jagodowy 2025, odbędzie się w czasie targów Fruit Poland 6 grudnia 2024 w Ptak Warsaw Expo, Al. Katowicka 62, 05-830 Nadarzyn. Aby wziąć udział w VII Kongresie Jagodowym, już teraz KLIKNIJ W LINK i zarejestruj swój udział.
Nie, nie planujemy transmisji online ani nagrywania wydarzenia. VII Kongres Jagodowy to wydarzenie stacjonarne i nie ma możliwości uczestnictwa online.
Koszty związane z dojazdem i noclegiem pokrywają uczestnicy. Zalecamy wcześniejszą rezerwację noclegów, aby uniknąć problemów z dostępnością miejsc w okolicznych hotelach i pensjonatach.
Uczestnicy powinni przygotować odzież odpowiednią do panujących warunków atmosferycznych oraz targowego i konferencyjnego charakteru wydarzenia Fruit Poland.
Tak. Na terenie hal znajdują się szatnie i będzie można zostawić w nich walizkę oraz odzież wierzchnią.
Jak dojechać na Fruit Poland i VII Kongres Jagodowy?
SAMOCHODEM
Ptak Warsaw Expo znajduje się bezpośrednio przy trasie S8 w kierunku na Katowice, zjazd Paszków. Dojazd z okolic lotniska Okęcie zajmie około 10 minut. Z centrum Warszawy – 15 minut. Z parkowaniem nie będzie problemu, nasze centrum dysponuje 15 000 miejsc parkingowych!
AUTOBUSEM MIEJSKIM
Autobusy linii 703, 711 z zajezdni Krakowska P+R do przystanku „Paszków” lub autobus 733 do przystanku „Centrum Mody”. Uwaga! „Przystanek Paszków” i „Centrum mody” mieszczą się w II strefie biletowej. W bilety można się zaopatrzyć w większości kiosków, w biletomatach oraz autobusach.
POCIĄGIEM
W Warszawie są trzy stacje kolejowe dla pociągów dalekobieżnych: Dworzec Centralny (Warszawa Centralna), Dworzec Wschodni (Warszawa Wschodnia) oraz Dworzec Zachodni (Warszawa Zachodnia). Z Dworca Zachodniego do Ptak Warsaw Expo można dojechać samochodem już w 13 minut (wg Google).
SAMOLOTEM
Do Ptak Warsaw Expo z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina dotrzeć można w niespełna 10 minut! Nasze Centrum jest również dogodnie położone względem lotniska w Modlinie oraz Łodzi.