Konferencja Berry Tech 2023 odbyła się 30 lipca w Dworku Marzenie w Przyborowicach Górnych. Była to prawdziwa uczta dla profesjonalnych plantatorów truskawek i malin. Wydarzenie zgromadziło wielu świetnych specjalistów z kraju i zagranicy oraz firmy z branży jagodowej, prezentujące innowacyjne podejście do agrotechniki i przyszłości w uprawie roślin jagodowych.

Wykłady z tak różnorodnych tematów, jak rola miedzi w ochronie roślin, strategie zwalczania szkodników, budowanie potencjału plonotwórczego czy finansowanie inwestycji w nowoczesne gospodarstwa, dostarczyły uczestnikom nowoczesnej wiedzy i inspiracji. Dyskusje, które rozgorzały po prezentacjach, pokazały jak bardzo te tematy są na czasie, oraz jak są istotne dla współczesnych plantatorów.

Poniżej prezentujemy fotorelację z tego niezwykłego wydarzenia. Zdjęcia pokazują dynamikę i zaangażowanie uczestników oraz wartościowy czas spędzony na rozmowach i wymianie doświadczeń. Są one dowodem na to, jak Berry Tech 2023 przyczynia się do rozwoju branży jagodowej, a także stanowią zaproszenie do udziału w przyszłych wydarzeniach tej serii. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

Berry Tech 2023 otworzyli i zgromadzonych plantatorów przywitali: (od lewej) Albert Zwierzyński (Doradca Jagodowy), Artur Śliz (Osadkowski SA), dr hab. Zbigniew Jarosz (Doradca Jagodowy), Adam Borzęcki (Boryna)
Na stanowisku firmy Calfert obecny był Jarosław Barszczewski, który opowiadał o najlepszych rozwiązaniach do biostymulacji i fertygacji upraw
Sala wykładowa Dworku Marzenie w czasie Berry Tech 2023 była wypełniona po brzegi
Na cześć wykładową Berry Tech 2023 zjechali plantatorzy z wielu regionów Polski
Przez cały dzień Jarosław Barszczewski udzielał porad i konsultacji nawozowych
Materiały i ulotki przygotowane przez specjalistów Calferta cieszyły się dużym zainteresowaniem plantatorów
Wykład „Skończył się sezon – czas zacząć kolejny…” dr hab. Zbigniew Jarosz, Doradca Jagodowy
Wykład „Nowe spojrzenie na rolę miedzi w ochronie roślin”, Luis Fernando Gamez, EdaLaif, Hiszpania
Dyskusję o stosowaniu preparatu miedziowego uzupełnił Artur Śliz z Osadkowski SA
Na sali wykładowej zgromadziło się mnóstwo osób, prezentacja była wyświetlana na dwóch ekranach
Wykład „Jak wspomóc inicjację pąków kwiatowych jesienią”, Willem van de Kort Haifa, Holandia i Janusz Wysowski z Haifa
Wykład „Jak pokonać kwieciaka”, prof. dr hab. Edyta Górska Drabik, UP Lublin
Dyskusję na temat zagrożenia ze strony kwieciaka rozwijali Marcin Żabowski z FMC i dr hab. Zbigniew Jarosz
Wykład „Nowe możliwości zwalczania szkodników glebowych”, prof. dr hab. Katarzyna Golan UP Lublin
Kontynuację tematu o szkodnikach glebowych prowadzili Justyna Wasiak z Sumi Agro i dr hab. Zbigniew Jarosz
Wykład “Growing for the Future” – kompleksowa zmiana wartości w obrocie z marketami, Jan Vanherck i Paweł Jesiotr z Certis Belchim
W czasie swojego wykładu Albert Zwierzyński wspominał o dwóch sprawdzonych preparatach BioSMART i Bio Basstyl Grand
Wykład „Rozsądne finansowanie inwestycji podstawą funkcjonowania nowoczesnego gospodarstwa” Elżbieta Borzęcka, Boryna, Beata Korona, Credit Agricole Polska

 

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z drugiej części warsztatów techniki jagodowej Berry Tech 2023, które odbyły się w Stacji Badawczo-Rozwojowej firmy Boryna w Starych Olszynach. To wydarzenie było pełne praktycznej wiedzy, najnowszych trendów i technologii.

Podczas warsztatów nasi uczestnicy mieli okazję zgłębić tematykę uprawy truskawek i malin pod okiem czterech ekspertów. Adam Borzęcki podzielił się swoją wiedzą na temat technologicznych aspektów uprawy truskawek, dr hab. Zbigniew Jarosz omówił zagadnienia związane z biostymulacją roślin, Albert Zwierzyński skupił się na problemach z ochroną roślin, a Jarosław Barszczewski przedstawił najlepsze praktyki nawożenia roślin. Dzięki ich praktycznym wskazówkom, plantatorzy mogli znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań.

Uczestnictwo w Berry Tech 2023 przyniosło plantatorom wiele korzyści. Przede wszystkim mieli oni możliwość poznania najnowszych trendów i innowacji w uprawie roślin jagodowych, co z pewnością przełoży się na wyższą jakość i wydajność ich plantacji. Udział w dyskusjach i panelach dyskusyjnych pozwolił na zdobycie praktycznej wiedzy i bezpośrednie zetknięcie się z doświadczeniami innych plantatorów oraz specjalistów. Ponadto uczestnicy mieli okazję nawiązać cenne kontakty biznesowe i wymienić się doświadczeniami z innymi uczestnikami.

Zapraszamy do przeglądania naszej galerii zdjęć.

Najwięcej radości z praktycznych pokazów Berry Tech 2023 mieli najmłodsi uczestnicy, którzy za chwilę przejmą jagodowe gospodarstwa od swoich rodziców
Jagodowy dyżur na plantacji w namiocie firmy Calfert pełnił Jarosław Barszczewski
Na placu przed obiektami tunelowymi z malinami i truskawkami swoje namioty wystawiły firmy dostarczające najlepszych jagodowych rozwiązań
Plantatorzy – uczestnicy praktycznych warsztatów Berry Tech 2023

 

Dr hab. Zbigniew Jarosz i Jarosław Barszczewski w czasie opowiadania o nawożeniu plantacji po zbiorach owoców
Po swoim gospodarstwie oprowadzał sam właściciel – Adam Borzęcki
Albert Zwierzyński w czasie wypowiedzi dotyczącej nawożenia potasem
Prezentacja maszyn i urządzeń niezbędnych w gospodarstwie truskawkowym czy malinom
Plantatorzy dopytywali o techniczną specyfikację prezentowanych urządzeń
Jak prawidłowo stymulować rośliny, aby niwelować stres – dyskusja specjalistów z Argentyny i Polski
Trudne ale ważne i aktualne tematy związane z ochroną roślin były poruszane podczas wydarzenia
W dyskusji o krzemie aktywnie uczestniczył Jarosław Barszczewski, który uczulał na to, jak ważny jest ten pierwiastek szczególnie jesienią
Podsumowania i zakończenia i Berry Tech 2023 dokonali Albert Zwierzyński, Adam Borzęcki i dr hab. Zbigniew Jarosz

Dziękujemy za obejrzenie naszej galerii zdjęć z warsztatów techniki jagodowej Berry Tech 2023, które odbyły się w Stacji Badawczo-Rozwojowej firmy Boryna w Starych Olszynach. Zdjęcia, które dokumentują te wyjątkowe chwile, zostały wykonane przez Annę Zwierzyńską, Alberta Zwierzyńskiego oraz Mariusza Szczepańczyka.

Proszę pamiętać, że wszystkie zdjęcia dostępne w naszej galerii są chronione prawem autorskim, zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz.U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.).

Jeśli chciałbyś wykorzystać któreś z tych zdjęć, prosimy o kontakt pod adresem e-mail: albert@calfert.pl w celu uzyskania zgody na ich użycie. Szanujemy prawa autorskie i zależy nam na tym, aby były one przestrzegane. Dziękujemy za zrozumienie i cieszymy się, że możemy podzielić się z Wami tymi wyjątkowymi momentami.