Jak wspomóc zawiązywanie owoców maliny w czasie kwitnienia?

Nawożenie dolistne i biostymulacja maliny w czasie kwitnienia, celem poprawy zawiązywania owoców.

Okres kwitnienia malin jest momentem newralgicznym – warto więc rozważnie zaplanować działania tak, aby nie zakłócić naturalnych procesów, ale jednocześnie wspomóc zawiązywanie się owoców poprzez odpowiednie nawożenie dolistne i zabiegi biostymulacji roślin. jakie należy wykonać w tym ważnym dla jakości i wielkości plonu, momencie rozwojowym naszych roślin.

W tym miejscu rekomendujemy nowość – produkt wspomagający nawożenie – Bio Bastyl Grand. Zawiera on w swoim składzie mikroelementy oraz niezwykle korzystne i pożądane pierwiastki takie jak np. selen. Jest to nawóz przetestowany zarówno w badaniach laboratoryjnych jak i na plantacjach.

Jak nawozić dolistnie maliny?

Proponujemy wykonanie cyklu 3 zabiegów (w odstępach między 7 a 10 dni), czyli w momencie, gdy maliny zaczynają kwitnąć, gdy wchodzą już w pełnię tego procesu i gdy kwitnienie dobiega końca. Wystarczy tu niewielka dawka 0,2 l / ha. Nalezy uprzednio sprawdzić możliwość mieszania Bio Basstyl Grand z innymi stosowanymi preparatami w czasie wykonywania zabiegu.

Korzyści z zastosowania biostymulacji

Zastosowanie nawożenia z użyciem Bio Bastyl Grand wpływa korzystnie na:

  • proces zawiązywania się owoców
  • poprawę wyrastania owoców
  • zwiększenie masy malin i poprawę jej parametrów jakościowych
  • przesuwa dynamikę zbioru na wcześniejsze momenty

Produkty polecane w uprawie malin do biostymulacji i nawożenia dolistnego

Chcesz 5% rabatu na nasze produkty?
Chcesz otrzymać 5% rabatu na zakup produktów Calferta, w sklepie wpolu.pl?
Klikając przycisk „Zapisz się!” wyrażasz zgodę na otrzymywanie od nas newsletterów i akceptujesz Regulamin. Będziemy przetwarzać Twoje imię oraz adres e-mail w celu przesyłania Ci informacji handlowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Calfert Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityka prywatności.

Innymi, rekomendowanymi produktami oprócz wspomnianego już Bio Bastyl Grand do biostymulacji malin są:

  1. Aminovital Power, który dostarcza związków korzystnie wpływających na roślinę (stymulujących jej rozwój) i zwiększą odporność na warunki stresowe (które mogą występować na plantacjach);
  2. Aminocomplex – nawóz będący połączeniem aminokwasów z mikroelementami;
  3. Valkiria Power Alg– skoncentrowany, łatwy do stosowania wyciąg z alg norweskich do nawożenia dolistnego;

Jeśli mają Państwo pytania o własne plantacje malin bądź borykają się Państwo z problemami z uprawą – zapraszamy do kontaktu poprzez formularz ZADAJ PYTANIE.

Zachęcamy również do obejrzenia krótkiego materiału video w którym również przybliżamy kwestię biostymulacji malin: