Na niektórych plantacjach zbiory już się zakończyły, na innych jeszcze trwają. Gdy zbiory truskawek skończą się, warto aby plantatorzy zatroszczyli się o rośliny, szczególnie o te, które pozostawione są na kolejny sezon owocowania.

O nawożeniu truskawek po zbiorach i koszeniu liści w materiale wideo opowiada

Albert Zwierzyński

Nawożenie truskawek po zbiorach i koszeniu liści.

Sierpień jest miesiącem, w którym rozpoczyna się proces wiązania pąków kwiatowych na kolejny sezon. To właśnie w sierpniu będzie kształtował się plon, który zbierzemy w następnym roku. Właśnie teraz jest czas na to, aby odpowiednio zadbać o swoje uprawy, przygotowując je tym samym do procesu kształtowania się przyszłorocznego plonu.

Jak przygotować truskawki do następnego sezonu?

Po zakończeniu zbiorów warto nawożenie i wprowadzanie składników pokarmowych w strefę korzeniową roślin zaplanować w oparciu o aktualne wyniki analizy gleby. Możecie je Państwo skonsultować z naszymi ekspertami, którzy pomogą zaplanować odpowiednie nawożenie uprawy. Zdarza się jednak, że plantator nie posiada takiej analizy, co utrudnia zaplanowanie nawożenia pod daną plantację. Jednak i na takie sytuacje mamy rozwiązanie!

 

Nawożenie truskawek po zbiorach i koszeniu liści

W przypadku braku analizy gleby rozwiązaniem jest zastosowanie nawozów wieloskładnikowych, takich jak sprawdzony i rekomendowany przez wielu plantatorów FERTIMAX COMPLEX NPK 12-11-18. Zawiera on w składzie 12% azotu, 11% fosforu i 18% potasu. Dodatkowo zawiera magnez ważny dla budowy chlorofilu, siarkę i mikroelementy takie jak bor, cynk, mangan i żelazo. Nawóz ma formę niebieskich granul, które szybko chłoną wodę z otoczenia, dzięki czemu rozpuszczają się, uwalniając składniki pokarmowe do gleby.

Nawożenie truskawek po zbiorach i koszeniu liści

Aż 8,5% z 11% fosforu zawartego w FERTIMAX COMPLEX NPK 12-11-18 rozpuszcza się w wodzie, dzięki czemu po rozpuszczeniu granul, rośliny łatwo i szybko mogą pobierać ten składnik. Wspiera on rozwój systemu korzeniowego roślin oraz wpływa na jakość gleby i plonu, dlatego jest tak ważny dla wsparcia upraw w tym okresie.

Nawożenie truskawek po zbiorach i koszeniu liści - ZW

Jak stosować nawóz nawóz FERTIMAX COMPLEX 12 11 18?

Pierwszą dawkę nawozu FERTIMAX COMPLEX NPK 12-11-18 rekomendujemy zastosować tuż po zakończeniu zbiorów. Dzięki temu uzupełnione zostaną składniki, które zostały wyniesione wraz z zebranym plonem. Do prac pielęgnacyjnych na plantacjach często używana jest glebogryzarka. Wyposażona w podsiewacz, który pozwala w szybki i łatwy sposób zaaplikować w strefę korzeniową pierwszą dawkę nawozu FERTIMAX COMPLEX NPK 12-11-18. Szczególnie ważna jest aplikacja nawozu, gdy liście truskawek zostały skoszone. Usunięcie masy liściowej jest stresem dla roślin. Potrzebują one wsparcia w odbudowie usuniętej masy liściowej, oraz optymalną zawartość składników pokarmowych w strefie korzeniowej.

Nawożenie truskawek po zbiorach i koszeniu liści

 

Jeśli przeczytałeś do tego właśnie momentu, to serdecznie Ci dziękuję.

Masz pytania? Wątpliwości? Chciałbyś skonsultować sytuację panującą na Twojej plantacji? W zakładce kontakt znajdziesz nr telefonu do naszych ekspertów.

Nie wahaj się go użyć, aby się z nami skontaktować, bo kto pyta, nie błądzi! 

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, na temat nawożenia truskawek po zbiorach owoców:

Chcesz 5% rabatu na nasze produkty?
Chcesz otrzymać 5% rabatu na zakup produktów Calferta, w sklepie wpolu.pl?
Klikając przycisk „Zapisz się!” wyrażasz zgodę na otrzymywanie od nas newsletterów i akceptujesz Regulamin. Będziemy przetwarzać Twoje imię oraz adres e-mail w celu przesyłania Ci informacji handlowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Calfert Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityka prywatności.

Jak postępować na plantacji truskawek po zbiorach owoców? Przypomnienie komunikatów z sezonu 2019.