Strategia ochrony plantacji truskawek w uprawie tunelowej różni się od uprawy w otwartym polu. Dlatego należy zmodyfikować  strategie ochrony roślin uprawianych pod osłonami. Szara pleśń sprawcą, której jest grzyb, Botrytis cinerea może porażać truskawki zarówno w polu, jak i pod osłonami. Najchętniej ten patogen infekuje otwarte kwiaty, ale może być obecny na liściach, ogonkach liściowych, czyli może też zakazić zielone części. Jeśli nie właściwie podejdziemy do strategii ochrony, szara pleśń może powodować ogromne straty owoców. Dlatego walkę z tą chorobą należy rozpocząć odpowiednio wcześnie i kontynuować, szczególnie w okresie kwitnienia.
W sezonie 2020 wprowadzony zostaje nowy biofungicyd ROMEO, zawierający cerewisan 941 g/kg. Który jest naturalnym środkiem mikrobiologicznym, zarejestrowanym do zwalczania szarej pleśni w uprawie truskawek pod osłonami. Romeo można stosować w zabiegach zapobiegawczych i ma działanie kontaktowe. W jednym sezonie można wykonać aż do 8 zabiegów, dawką 0,75 kg/ha. Etykieta rejestracyjna preparatu ROMEO, znajduje się TUTAJ.

Poprawa skuteczności zabiegów ochrony roślin.

Aby poprawić jakość zabiegu ochrony roślin, zatrzymać więcej cieczy roboczej na roślinie, zminimalizować straty cieczy roboczej. Do preparatu Romeo, należy dodać znakomity adiuwant OPTYMAL FILM w dawce 0,2-0,4 l/ha. Ten nowy adiuwant, interesujący adiuwant zapobiega spływaniu cieczy roboczej, która lepiej przylega do powierzchni rośliny.

Więcej informacji na temat możliwości, ochrony naszego plonu w uprawach pod osłonami, przed szarą pleśnią znajduje się w materiale filmowym.

 

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.