Doradca Jagodowy organizuje II KONGRES TRUSKAWKOWY w Hotelu Panorama w Mszczonowie.

2 Lutego – Najważniejsze TRUSKAWKOWE wydarzenie sezonu 2020!

Partnerem tego wydarzenia jest firma Calfert

Zapraszamy na interesujące prelekcje na temat:

  • Efektywność zabiegów herbicydowych na plantacji truskawek. Jak poprawić skuteczność zabiegu herbicydowego, w kontekście ograniczania negatywnego wpływu na wzrost i plonowanie truskawek.
  • Jak zarządzać fertygacją? Dziś już mało kto wyobraża sobie uprawę truskawek bez nawadniania, a jeśli roślinom podajemy wodę to można też i nawozy. Najlepszy specjalista i doradca truskawkowy, przybliży zagadnienia związane z prowadzaniem fertygacji w uprawie truskawek.
  • Dlaczego ochrona roślin bywa zawodna? Na to pytanie odpowiedzi szukało wielu plantatorów w sezonie 2019, szczególnie pod koniec maja. Najlepszy specjalista z zakresu techniki ochrony roślin z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach opowie,  jak w prosty sposób zwiększyć skuteczność zabiegów ochrony roślin.
  • Jak zabezpieczyć rośliny przed skutkami upałów? Temat ten został powierzony specjaliście z Włoch, który współpracuje z plantatorami w Hiszpanii i Meksyku, czyli w regionach, gdzie wysokie temperatury i upały mają negatywny wpływ na wzrost i plonowanie truskawek.
  • Najnowsze zalecenia poprawiające trwałość pozbiorczą owoców. Temat ten poprowadzi najwybitniejszy specjalista z zakresu uprawy i nawożenia truskawek, dr hab. Zbigniew Jarosz.
  • Włoski sposób na choroby upalnego lata. Antraknoza, mączniak prawdziwy czy bakteriozy to tylko niektóre zjawiska chorobowe pojawiające się na plantacjach truskawek w czasie upałów.

 

Więcej informacji o KONGRESIE TRUSKAWKOWYM  oraz  PROGRAM znaleźć można na stronie www.doradcajagodowy.pl

 

KONGRES TRUSKAWKOWY to nie tylko najlepsze wykłady i prezentacje, to przede wszystkim możliwość dyskusji ekspertów z plantatorami. Poruszymy tematy ważne związane z doborem odmian czy organizacją sprzedaży. Podczas tego wydarzenia, będzie można nie tylko spotkać najlepszych doradców i specjalistów, ale przede wszystkim kolegów i przyjaciół uprawiających truskawki.

Serdecznie Zapraszamy 2 lutego 2020 do Mszczonowa naszych klientów i dystrybutorów.

Do zobaczenia  😊