Czas zbliżającej się jesieni, to czas zbioru owoców i warzyw. A po okresie zbioru jednym z ostatnich zabiegów w sadzie czy na polu jest wapnowanie gleby. Ma na celu uzupełnienie składnika pokarmowego jakim jest wapń (Ca) oraz regulację odczynu gleby (pH). Firma Calfert na ten właśnie moment przygotowuje propozycje dwóch nowych nawozów wapniowych: HORTIWAP MIX i HORTIWAP KREDA. Oba nawozy są preparatami wapnującymi według rozporządzenia o nawozach WE, wyprodukowane w Polsce z bardzo wysokiej jakości surowcaZalecane do posypowego aplikowania na powierzchnię gleby, w sadzie, na plantacji, na polu i łące.  

Nawóz HORTIWAP KREDA w swoim składzie zawiera aż 97 % węglanu wapnia (CaCO3), po przeliczeniu na tlenek wapnia daje nam aż 54 % (CaO), to bardzo wysoka zawartość tego pierwiastka. Reaktywność  nawozu wynosi aż 94 %, a średnica granuli od 2 do 6 mm. HORTIWAP KREDA to granulowany nawóz wapniowy służący do podnoszenia odczynu gleb uprawnych. Można go stosować w uprawach jagodowych, sadowniczych, warzywnych, rolniczych oraz na użytki zielone. HORTIWAP KREDA jest bardzo wysoko reaktywnym nawozem służącym do regulowania pH gleby oraz dostarczenia dla roślin niezbędnego wapnia. Dostarczenie wapnia poprawia przyswajalność tego pierwiastka przez rośliny oraz poprawia strukturę gleby. Ponadto dzięki zastosowaniu HORTIWAP KREDA dostępne dla roślin stają się mikro i makroelementy, co wpływa na poprawę ich pobierania przez rośliny. Nawóz będzie dostępny w opakowaniach typu Big Bag o masie  600 kg oraz w workach PE o masie 25 kg złożonych na palecie.

Nawóz HORTIWAP MIX w swoim składzie zawiera 65 % (CaO całkowitego), w produkcji tego nawozu użyto dwóch form wapna. Wapna  czystego,  tlenkowego CaO i wapna węglanowego CaCO3. Dlatego w HORTIWAP MIX znajduje się 39 % wapna węglanowego CaCO3. Reaktywność tego nawozu wynosi aż 94 %, a średnica granuli od 2 do 6 mm. HORTIWAP MIX to nawóz wapniowy granulowany służący do podnoszenia odczynu gleb uprawnych, który zawiera w swoim składzie dwie formy wapna: formę tlenkową oraz węglanową. Dzięki tej podwójnej formie wapna, odczyn gleby i zawartość wapnia regulowane są szybciej. Nawóz można stosować w uprawach jagodowych, sadowniczych, warzywnych, rolniczych oraz na użytki zielone. Dostarczenie wapnia poprawia przyswajalność tego pierwiastka przez rośliny oraz poprawia strukturę gleby. Ponadto inne niezbędne pierwiastki stają się bardziej dostępne, co wpływa na poprawę ich pobierania przez rośliny. Nawóz będzie dostępny w opakowaniach typu Big Bag o masie  600 kg oraz w workach PE o masie 25 kg, złożonych na palecie.

NAWOZY HORTIWAP KREDA I HORTIWAP MIX DO NABYCIA JUŻ WKRÓTCE!

Nawozy HORTIWAP KREDA i HORTI WAP MIX będą w sprzedaży już jesienią 2018. Do nabycia w sklepie internetowym www.wpolu.pl oraz u naszych DYSTRYBUTORÓW.