HORTIWAP MIX

Nawóz WE – środek wapnujący G.4.1

HORTIWAP MIX to nawóz wapniowy granulowany służący do podnoszenia odczynu gleb uprawnych, który zawiera w swoim składzie dwie formy wapna: formę tlenkową oraz węglanową. Dzięki tej podwójnej formie wapna, odczyn gleby i zawartość wapnia regulowane są szybciej. Nawóz można stosować w uprawach jagodowych, sadowniczych, warzywnych, rolniczych oraz na użytki zielone. Dostarczenie wapnia poprawia przyswajalność tego pierwiastka przez rośliny oraz strukturę gleby. Ponad to inne niezbędne pierwiastki stają się bardziej dostępne, co wpływa na poprawę ich pobierania przez rośliny.

Skład

Zawartość wapnia w przeliczeniu na CaO min. 65%
Zawartość wapnia CaCO3 min. 39%Właściwości fizyczne i chemiczne


Liczba zobojętniania 65
Frakcja granulacji 2-6 mm


Dostępne opakowania


25kg600kg


ZASTOSOWANIE
Nawóz można aplikować na całą powierzchnię gleb lub danej uprawy przy pomocy różnego typu rozsiewaczy nawozowych. Dzięki bardzo dobrej granulacji nawóz łatwo się aplikuje na powierzchni gleby i ułatwia równomierny rozsiew. Niezalecane jest mieszanie wapna z nawozami mineralnymi, w szczególności z nawozami fosforowymi i azotowymi. Nawóz nie należy stosować na zamarzniętą glebę.

ZALECANE DAWKI
Dawkę nawozu HORTIWAP MIX należy do pasować do aktualnego odczynu gleby oraz zawartości wapnia w glebie. Dawkę nawozu można podzielić na kilka aplikacji wykonywanych przed siewem lub sadzeniem roślin oraz pogłównie. W tabeli przedstawiono orientacyjne, przybliżone dawki nawozu HORTIWAP MIX jakie można zastosować w zależności od odczynu gleby i jej kategorii.

Klasa agronomiczna gleby                                                     pH gleby w 1 mol KCl
< 5,0 5,1-5,6 >5,7
lekka 1000 kg 400 kg 200 kg
Średnia 1500 kg 600 kg 300 kg
ciężka 2000 kg 1000 kg 400 kg