Wiosną po ruszeniu wegetacji i wykonaniu pierwszych prac pielęgnacyjnych. Plantatorzy sięgają po nawozy granulowane, aby dostarczyć składniki pokarmowe. Kalkulując dawki nawozów, warto oprzeć decyzję, o wyniki aktualnej analizy gleby. Aby dostarczyć optymalną dla wzrostu i rozwoju ilość składnika pokarmowego do gleby. Często plantatorzy zadają pytanie, jaki nawóz wybrać? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w wynikach analizy gleby. Jeśli mamy do uzupełnienia jeden czy dwa składniki w glebie. A reszta jest na optymalnym poziomie, to sięgamy po odpowiedni nawóz zawierający, owe dwa składniki pokarmowe (dla przykładu mogą to być nawozy zawierające siarczan magnezu, saletrę potasową, saletrę amonową itp.). Jeśli w glebie należy, uzupełnić więcej niż dwa składniki pokarmowe, w takim przypadku warto sięgnąć po nawozy wieloskładnikowe. I przykładem takiego nawozu jest FERTIMAX COMPLEX 12 11 18 + MgO, SO3 i ME.

 

FERTIMAX COMPLEX posiada niebieską bardzo sztywną w opakowaniu granule, o właściwościach higroskopijnych. Dzięki którym granule pochłaniają wilgoć z otoczenia i szybką się rozpuszczają, uwalniając do gleby składniki pokarmowe, z których rośliny mogą swobodnie skorzystać. Higroskopijność granulek FERTIMAX COMPLEX sprawdziła się w sezonie 2019, w maju w wielu rejonach kraju. Występował deficyt opadów atmosferycznych, a więc rozpuszczanie granul nawozów było utrudnione. Z obserwacji polowych wynika, iż w takich warunkach, granule FERTIMAX COMPLEX bardzo szybko się rozpuszczały.

FERTIMAX COMPLEX 12-11–18 w swoim składzie posiada 12% azotu w formie amonowej, 11% pięciotlenku fosforu, z czego aż 8,5% jest rozpuszczalne w wodzie. Czyli bardzo szybko dostępny dla roślin. 18% tlenku potasu w formie siarczanowej, dlatego w nawozie znajduje się duża zawartość siarki 35% SO3. Nawóz wzbogacany jest o Magnez oraz mikroelementy takie jak bor i cynk, oraz śladowe ilości żelaza i manganu. Polecany jest do posypowej aplikacji na polach, w sadach i na plantacjach. A wspomniana granula bardzo dobrze się rozsiewa.

Więcej informacji o FERTIMAX COMPLEX 12-11-18 na naszej stronie oraz w materiale wideo.