Aktualnie na plantacji truskawek uprawianych pod niskimi osłonami, jest pełnia kwitnienia. Otwarte kwiaty wabią owady zapylające, które nie próżnują.

Kwiat truskawki zapylany przez pszczołę.

 

Jest to także wzmożony czas pracy dla plantatorów, którzy powinni ten najważniejszy z plonotwórczego okresu, jakim jest czas kwitnienia, traktować w sposób gwarantujący prawidłowy przebieg procesu zawiązywania owoców. Aby zachować tę równowagę należy pamiętać o kilku zasadach:

  • nie należy obciążać nadmiernie blaszki liściowej rośliny aplikacjami nawozów o wysokim indeksie solnym,
  • nie należy wykonywać zabiegów przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych
  • niekorzystne dla roślin będzie także nawożenie w zbyt krótkim odstępie czasu,
  • należy zwracać uwagę uwagi na warunki, w których wykonujemy zabiegi – trzeba zadbać o to, aby nie przeszkadzać naturze i owadom zapylającym w procesie zawiązywania owoców.
Kwiat truskawki zapylany przez trzmiela.

Aktywator kwitnienia roślin Biosmart

Jak zatem wspomóc rośliny w okresie ich wysiłku?

Badania polowe i ścisłe w uprawie truskawki i jabłoni potwierdziły jego skuteczność. Duża ilość związków organicznych, które BIOSMART posiada w swoim składzie sprawia, że jest to produkt bezpieczny.

Ważne zabiegi jakie należy wykonać na plantacji truskawek w czasie kwitnienia
BioSMART to naturalny biostymulator poprawiający kwitnienie i zawiązywanie owoców
Chcesz 5% rabatu na nasze produkty?
Chcesz otrzymać 5% rabatu na zakup produktów Calferta, w sklepie wpolu.pl?
Klikając przycisk „Zapisz się!” wyrażasz zgodę na otrzymywanie od nas newsletterów i akceptujesz Regulamin. Będziemy przetwarzać Twoje imię oraz adres e-mail w celu przesyłania Ci informacji handlowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Calfert Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityka prywatności.

Drugim, wartym polecenia produktem, jest VALKIRIA POWER ALG z dużą ilością wyciągu z alg norweskich. W swoim składzie zawiera także kwas alginowy oraz manitol. Wszystko to sprawia, że VALKIRIA POWER ALG jest produktem, który wspiera rośliny w o okresie wiązania pąków kwiatowych oraz w czasie ich kwitnienia.

Zapraszam do obejrzenia nagrania.