Produkcja truskawek odmian wczesno owocujących oraz tych dodatkowo przyspieszanych w uprawie pod osłonami. Z roku na rok wzrasta i nabiera coraz większego znaczenia. Szczególnie uprawa truskawek, w pojedynczych nieogrzewanych tunelach foliowych. W których sadzi się rośliny na podwyższonych zagonach, ściółkowanych czarną folią lub agrowłókniną. Z reguły taka uprawa jest powadzona w systemie dwurzędowym, a pod warstwą ściółki znajdują się dwie linie kroplujące. Dzięki którym rośliną dostarczana jest woda i składniki pokarmowe. Fertygacja to bardzo ważny zabieg żywienia roślin. Gdyż to właśnie za pomocą nawożenia płynnego do gleby dostarczane są składniki pokarmowe. Aby określić dawki podawanych nawóz, warto sprawdzić wyniki chemicznej analizy gleby. Dobrze jest też posiadać aktualne wyniki analizy wody, używanej do podlewania i nawożenia naszej plantacji. Aby móc całość fertygacji bardzo dobrze zaplanować. I tym samym ustrzec się błędów i pomyłek, których konsekwencje mogą być kosztowne.

Do fertygacji można wybrać wieloskładnikowe nawozy z gamy FERTYGOLD, które bardzo dobrze rozpuszczają się w wodzie i dostarczają składniki pokarmowe do roztworu wodnego. Jednocześnie woda jest zabarwiana na niebiesko, co pozwala szybko zidentyfikować obecność nawozu w zbiorniku. Najważniejszą właściwością nawozów FERTYGOLD, jest zdolność zakwaszenia pożywki nawozowej. Standardowe FERETYGOLDY mogą obniżyć pH wody z ok. 7,5 do 6,5 punktu. A nawozy z serii FERTYGOLD LpH nawet od 5,5 punktu. To bardzo ważna właściwość, pozwalająca niekiedy w specyficznych warunkach wyeliminować dodatek kwasów używanych do obniżenia pH.

W sezonie 2020 gama nawozów FERTYGOLD powiększa się o dwa nowe składy FERTYGOLD 0-40-40+ ME oraz FERTYGOLD 8-5-40 + ME.

Warto pamiętać, aby nawozy FERTYGOLD stosować łącznie z nawozem Calfert Berry Duo, który posiada w swoim składzie wszystkie mikroelementy. Niektóre z mikroskładników są schelatowane przez dwa czynniki, dzięki temu wykazują większą stabilność w bardziej zasadowym odczynie. Calfert Berry Duo to tani, płynny i prostu w użyciu nawóz do fertygacji. A co najważniejsze kompleksowy, bo w jednym produkcie znajdują się wszystkie potrzebne rośliną mikroelementy. Przygotowaną na podstawie FERTYGOLD i CALFERT BERRY DUO pożywkę, do nawożenia truskawek. Wzbogacić można o płynny siarczan magnezu, który znajduje się w nawozie Calfert Basic Magnez.

 

Więcej informacji o przygotowaniu pożywki nawozowej do fertygacji truskawek wczesnym odmian, znaleźć można w materiale filmowym.