Opis Optymal Max Soil

Optymal Max Soil, to płynny, wielofunkcyjny adiuwant przeznaczony do łącznego stosowania z herbicydami doglebowymi. Dzięki użyciu najwyższej jakości składników OPTYMAL MAX SOIL zapewnia optymalne i równomierne rozmieszczenie cieczy roboczej na powierzchni gleby. Utrzymuje substancje aktywne herbicydów doglebowych w strefie kiełkowania nasion, co powoduje wydłużenie i poprawę działania substancji aktywnych chwastobójczych środków ochrony roślin. OPTYMAL MAX SOIL zwiększa działanie środków ochrony roślin stosowanych do zwalczania chwastów oraz poprawia kontakt cieczy roboczej z cząsteczkami gleby, co przyczynia się do wzrostu skuteczności herbicydów doglebowych w trudnych warunkach. Ogranicza przemieszczanie się substancji aktywnej w głąb profilu glebowego. OPTYMAL MAX SOIL można łączyć z herbicydami stosowanymi doglebowo, które niszczą nasiona chwastów i uniemożliwiają ich wschody. Może być stosowany w uprawie roślin rolniczych, sadowniczych, warzywniczych czy jagodowych łącznie z herbicydami dopuszczonymi do zwalczania chwastów w danych uprawach.

Chcesz 5% rabatu na nasze produkty?
Chcesz otrzymać 5% rabatu na zakup produktów Calferta, w sklepie wpolu.pl?
Klikając przycisk „Zapisz się!” wyrażasz zgodę na otrzymywanie od nas newsletterów i akceptujesz Regulamin. Będziemy przetwarzać Twoje imię oraz adres e-mail w celu przesyłania Ci informacji handlowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Calfert Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityka prywatności.

Jak stosować dobry adiuwant OPTYMAL MAX SOIL

OPTYMAL MAX SOIL to wielofunkcyjny adiuwant, stosowany wraz z herbicydami doglebowymi. 

OPTYMAL MAX SOIL zapobiega odbijaniu się kropel cieczy roboczej od powierzchni gleby. 

Ciecz robocza lepiej przylega do powierzchni gleby, równomiernie ją pokrywając co zapewnia efektywniejszą ochronę. 

OPTYMAL MAX SOIL zapewnia równomierne pokrycie, cieczą roboczą opryskiwanej powierzchni gleby, co zwiększa skuteczność działania herbicydów.

OPTYMAL MAX SOIL zapobiega przemieszczaniu się substancji aktywnej w głąb profilu glebowego.

Substancja aktywna jest zatrzymywana w strefie kiełkowania chwastów, i może stanowić mniejsze ryzyko uszkodzenia roślin uprawnych. 

Skład OPTYMAL MAX SOIL

Zawiera olej mineralny, estry metylowe kwasów tłuszczowych oleju rzepakowego, emulgatory, surfaktanty

Charakterystyka OPTYMAL MAX SOIL

Stan skupienia:  ciecz

Etykieta

Dostępne opakowania OPTYMAL MAX SOIL

1 L

5 L

Zalecenia stosowania i dawki adiuwanta Optymal Max Soil

Preparat stosować łącznie ze środkami ochrony roślin, herbicydami doglebowymi.
OPTYMAL MAX SOIL należy stosować w dawce od 0,3 do 0,6 l/ha wraz ze wskazaną
w etykiecie dawką danego środka ochrony roślin.

Napełnić zbiornik opryskiwacza w 50% wodą, uruchomić mieszadło i dodać do zbiornika opryskiwacza odmierzoną ilość środka ochrony roślin, wynikającą z jego etykiety stosowania. Do zbiornika powoli dozować odmierzoną ilość OPTYMAL MAX SOIL, uzupełnić zbiornik w 100% wodą podczas pracy mieszadła. Opróżnione opakowanie trzykrotnie przepłukać wodą, zawartość wlać do zbiornika opryskiwacza. W czasie wykonywania zabiegu chemicznej ochrony roślin mieszadło musi być włączone.

Mieszalność OPTYMAL MAX SOIL

Wykaz wybranych substancji aktywnych środków chwastobójczych, z którymi poleca się łączne stosowanie adiutanta OPTYMAL MAX SOIL celem poprawy skuteczności wykonywania zabiegu.

Wyniki badań

Wyniki badań i doświadczeń, potwierdzające wzrost skuteczności zabiegu herbicydowego, po dodaniu do opryskiwacza OPTYMAL MAX SOIL.