POTASIL PLUS KRZEM jest produktem zawierającym krzem – pierwiastek dotąd niedoceniany w uprawie truskawek, a mający znaczący wpływ na jakość owoców, oraz co za tym idzie – na poprawę dochodów producenta.

Produkt jest jeszcze stosunkowo krótko dostępny na rynku, a już zaobserwowaliśmy bardzo duże zainteresowanie nim ze strony plantatorów. Zapewne ma na to wpływ trudny pogodowo sezon 2021 roku. 

Plantatorzy dostrzegli potencjał produktu POTASIL PLUS KRZEM. Aplikacja dolistna przyczynia się do tego że. owoce są jędrniejsze, twardsze – dzięki czemu także bardziej odporne w transporcie. Uzyskują również intensywny kolor, co ma ogromne znaczenie z punktu widzenia konsumenta.

POTASIL PLUS KRZEM aplikowany dolistnie ma pozytywny zdrowotnościowy wpływ dla spożywających swoje ulubione owoce  konsumentów, bo wzmocniona i odżywiona wapniem i krzemem skórka owoców jest bardziej odporna na ataki patogenów grzybowych i niektórych szkodników. Korzyścią dla plantatora jest zatem również mniejsza ilość strat, i możliwość uzyskania atrakcyjnej ceny dla wzmocnienia produktów. Dodać jeszcze należy, że wzmocnione dobrym produktem rośliny nie będą wymagały stosowania dodatkowych zabiegów ochrony roślin.

Więcej o korzyściach z dolistnej aplikacji krzemu, dowiedzieć się możesz w materiale video lub kontaktując się z naszymi ekspertami.

Chcesz 5% rabatu na nasze produkty?
Chcesz otrzymać 5% rabatu na zakup produktów Calferta, w sklepie wpolu.pl?
Klikając przycisk „Zapisz się!” wyrażasz zgodę na otrzymywanie od nas newsletterów i akceptujesz Regulamin. Będziemy przetwarzać Twoje imię oraz adres e-mail w celu przesyłania Ci informacji handlowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Calfert Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityka prywatności.

Potasil Plus Krzem w opinii plantatora truskawek

Karol Maciejczyk, który wraz z rodzicami prowadzi gospodarstwo “Truskawki od Karola”, na sowiej 6 hektarowej plantacji uprawia truskawki w odmianach: ‘Rumba’, ‘Florence’ i ‘Cupid’.

Dzięki rekomendacji dr. hab. Zbigniewa Jarosza z UP w Lublinie oraz firmy Calfert, zaczął używać nawozu dolistnego POTASIL PLUS KRZEM. Zalecenie było strzałem w dziesiątkę! Produkt ten stosowany jest na plantacji  Karola w uprawie truskawki już od dwóch lat i efekty jego zdaniem są bardzo zadowalające. Widoczna jest znaczna poprawa jakości owoców – truskawki są jędrne. POTASIL PLUS KRZEM wzmocnił także liście – są twarde, dzięki czemu plantacja pana Maciejczyka nie jest już zagrożona atakiem groźnego przędziorka. 

Jeśli temat aplikacji krzemu Cię zainteresował, to poniżej prezentujemy poprzednie materiały video oraz artykuły na temat wykorzystania krzemu w Twoich uprawach.

POTASIL PLUS KRZEM – krzemowy standard dostępny w nowym opakowaniu.

https://calfert.pl/2021/06/18/jak-pomoc-roslinom-w-czasie-upalow/

Dolistne nawożenie borówki wysokiej, celem poprawy jakości i trwałości owoców.

Nawożenie dolistne truskawek krzemem. Dlaczego warto sięgać po krzem?

Dlaczego warto stosować nawożenie krzemem